• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ayşe Türkmenoğlu DTPye sert çıktı
07 Aralık 2009 Pazartesi 13:45

Ayşe Türkmenoğlu DTP'ye sert çıktı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) son yaptığı açıklamalarla partilerini zorla kapattırma gibi bir gayret içi

AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Demokratik Açılım konusunda ''Öyle bir kör muhalefet yapıyorlar ki AK Parti'ye muhalefet edeceğim diye bu ülkenin tarihine, bu ülkenin kederine muhalefet ediyorlar'' dedi.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) son yaptığı açıklamalarla partilerini zorla kapattırma gibi bir gayret içinde olduklarını söyledi.
 AK Parti Konya İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla gündemi değerlendiren Ayşe Türkmenoğlu, AK Parti'nin 7 yılda Türkiye'nin en ücra köşelerine kadar hizmet götürdüğünü ve birçok esere imza attığını belirterek, "Biz bu başarılardan gurur duyuyoruz. Başkaları bunlarla gurur duymayabilir, gölgelemek, yıkmak isteyebilir. Başkaları rahatsız olsa da bu ülkeye 7 yılda 133 bin yeni derslik, 11 bin kilometre duble yol, 63 yeni üniversite ve cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut hamlesini yapmaktan alıkoyamaz. Kimsesizlerin kimsesi olmaktan, yoksula sahip çıkmaktan, yakacak kömürü, yiyecek ekmeği bulunmayan vatandaşımıza umut kapısı olmaktan gurur duyduk ve duymaya devam edeceğiz" dedi.
İşkenceye sıfır tolerans anlayışıyla işkence ve kötü muamele suçunun cezalarının ağırlaştırıldığını ifade eden Türkmenoğlu, bu sayede Türkiye'nin dünyada bir işkence ülkesi olarak anılmanın utancından kurtulduğunu söyledi.
     Demokratik Açılım adıyla gündeme gelen projenin, AK Parti hükümetinin 7 yıl boyunca adım adım geliştirdiği demokratik vizyonun yeni bir aşaması olduğunu belirten Türkmenoğlu, şunları kaydetti:
    Türkiye, bu demokratik açılım adımlarıyla bu doğrulara yeni doğrular ekleme gayreti içindedir. Toplumsal mutabakat çerçevesinde Türkiye'nin tüm kronik sıkıntılarının üstüne gitmeyi sürdüreceğiz. Bu konuda milletin desteği arkamızda. Her gün toplumsal barışa katkı sağlayacak yeni adımlar atılıyor. AK Parti insanımızın gözyaşlarının dinmesini istiyor.
     Halkımız, kimin ne olduğunu biliyor. Bunlar öyle bir vatanseverlik icat etmişler ki her şey soyut, her şey lafta, 'vatanseveriz' diyorlar. Bu vatan toprakları üzerinde bir tek dikili ağaçları yok. Öyle bir kör muhalefet yapıyorlar ki 'AK Parti'ye muhalefet edeceğim' diye bu ülkenin tarihine, bu ülkenin kederine muhalefet ediyorlar. DTP demokratik açılıma destek vereceğini yarım ağızla da olsa ifade etmişti. Şimdi bütün muhalefet partileri aynı noktada birleşti. Provokasyonlara açık olmayalım. Bizler yüzyıllardır birlikte yaşıyoruz.''

DTP'nin yaptığı hareketlerle kendisini kapattırma gayreti içinde olduğunu da iddia eden Türkmenoğlu, "Bu sayede mazlum ve mağduru oynayacak, halkımızın duygularını istismar ederek bu süreci sabote etmeye devam edecekler. Biz bu açılım süreciyle bu ülkede yaşayan herkesin kendisini birinci sınıf vatandaş görmesini sağlamayı istiyoruz. Ama bu süreçte milli birliğimizden ve üniter yapımızdan asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. Bazıları Kürt Marşı olsun diye açıklamalarda bulunuyor. Bu insanlar terörist, yani
devletine düşman insanlar. Bu insanlardan aidiyet duygusu beklemeniz yanlış" diye konuştu

 

 

 

     Türkmenoğlu, Mevlana'yı anma etkinliklerinin başladığını ifade ederek, 17 Aralık Şeb-i Arus törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA