• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydınlar Ocağından YGS öncesi şirk uyarısı
30 Mart 2012 Cuma 13:56

Aydınlar Ocağı'ndan YGS öncesi şirk uyarısı

Hadis ve tefsir müfessiri Koşdaş Hoca, yarın yapılacak olan YGS sınavı öncesi Türbe ve yatırlara giderek yazı yazmak, çaput bağlamak ve dilek dilemek şirktir şeklinde uyarıda bulundu.
Hadis ve tefsir müfessiri Koşdaş Hoca, yarın yapılacak olan YGS sınavı öncesi “Türbe ve yatırlara giderek yazı yazmak, çaput bağlamak ve dilek dilemek şirktir” şeklinde uyarıda bulundu.
Konya Aydınlar Ocağı’nın Tefsir Sohbeti’nde konuşan Hadis ve Tefsir Uzmanı Muammer Koşdaş, “Türbe ve yatırlara giderek yazı yazmak, çaput bağlamak ve dilek dilemek şirktir” dedi. Araf Suresi’nin tefsirine devam eden Koşdaş Hoca, kıyâmetin kâfirler üzerine kopacağını belirterek “Kıyamet, ansızın gelen bir musibet ve yok oluştur” dedi. 188’inci âyetten ve 200’üncü ayete kadar yorumlayan Koşdaş Hoca, “Ben ancak müjdeleyici ve korkutucu olarak gönderildim” hadis-i şerifi hatırlatarak 189. Ve 190. ayetleri mealen okudu. Yalnız ve bekâr bir insanın mutlu olmasının asla söz konusu olamayacağını belirten Koşdaş Hoca, “Mutluluk evliliktedir. Kur’anda zevce olarak geçen eşlerimiz, sükûnet bulmamız için nefsin vahideti’nden yaratılarak bize emanet edildi. Vakti gelince evlenmeyenler. Büyük hata ediyorlar. Rızık için sebebe sarılmak gerekir. Allah zevcelerimizi bizim huzur bumlamaz, mutlu olmamız ve Allah’a kul olmaları için yaratmıştır” şeklinde konuştu.
ALLAH’A ŞİRK KOŞMAK BÜYÜK GÜNAHTIR
Hiçbir şey yaratmadan ve kendileri yaratılmış olan putlara mı Allah’a ortak ediyorlar, ona eş koşuyorlar” ayetiyle dinleyenleri uyaran Koşdaş Hoca, YGS’nin yaklaştığını hatırlatarak bazı öğrenci ve insanların, türbe ve yatırlara giderek onlardan (yazı yazarak, çaput bağlayarak) yardım dilediklerine dikkat çekerek “Türbe ve yatırlara giderek yazı yazmak, çaput bağlamak ve dilek dilemek şirktir” dedi.
Koşdaş Hoca, Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’den şu uyarılarda bulundu.
“Sizin Allah’tan başka taptıklarınız ise ne size yardım edebilir, ne de kendi kendilerine yardımları dokunur (197).”
“Sen yine de affa sarıl, iyiliği emret ve cahillerden yüz çevir (199).”
“Eğer şeytandan bir vesvese, bir gıcık gelirse hemen Allah’a sığın. Muhakkak ki, Allah hakkıyla işiten, kemaliyle bilendir (200).”
“Benim velim, o kitabı indiren Allah’tır. Ve O, salih kullarının dostudur (196).”
HABER MERKEZİ
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA