• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydınlar Ocağında tefsir sohbetleri devam ediyor
14 Haziran 2012 Perşembe 12:30

Aydınlar Ocağı'nda tefsir sohbetleri devam ediyor

Aydınlar Ocağında konuşan Muammer Hoca, Badir Savaşında şeytanın Ben Allahtan korkuyorum dediğini hatırlatarak günümüzde iki ayaklı şeytanların hiç korkmadıklarına dikkati çekti.

Aydınlar Ocağı’nda konuşan Muammer Hoca, Badir Savaşı’nda şeytanın “Ben Allah’tan korkuyorum” dediğini hatırlatarak günümüzde iki ayaklı şeytanların hiç korkmadıklarına dikkati çekti.

Konya Aydınlar Ocağı’nın Tefsir Sohbeti’nde, Enfal suresini 49’uncu ayetten itibaren yorumlamaya devam eden Tefsir Uzmanı Muammer Koşdaş, Bedir Savaşı’nda, az sayıdaki İslâm ordusunun, çok sayıdaki müşrikler ordusunu, Allah’ın meleklerini yardıma göndermesi sayesinde bozguna uğrattığını ve bunu gören şeytanın da “Ben Allah’tan korkuyorum” dediğini hatırlattı. Koşdaş Hoca, günümüzde ise iki ayaklı şeytanların Allah’tan korkmadıklarına dikkati çekti.

Münafıkların Müslümanları ne kadar korkutsalar da, ne kadar yalan söyleseler de; “Kim Allah’a tevekkül ediyorsa ve O’nu vekil tayin ediyorsa, aziz olan Allah’tır. Güç ve kuvvet Allah’ındır” ifadelerine yer veren Muammer Koşdaş Hoca, müşriklerin durumunun Firavun ve avenelerinin durumu gibi olduğunu söyledi. Allah’ın, bir topluma vermiş olduğu nimeti elinden almadığını ve bu sebeple Müslümanların devamlı “Ey Allah’ım! Mülkün sahibi sensin” diye dua yapmalarını öğütleyen ve Firavun’un durumunun da ibretlik bir vak’a olduğu gerçeğine işaret eden Muammer Hoca, “Allah katında en değersiz, aşağılık varlıklar kâfirlerdir” dedi. Müslümanlara, Hakk yolunda hakkıyla cihad etmelerinin emredildiğini belirten Koşdaş Hoca, Allah’ın hainlar, ve sözünde durmayan yalancıları sevmediğini söyledi. Peygamber Efendimiz’in Yahudilerle sözleşme yapmasına rağmen onların, sözlerinde durmayarak antlaşmaları bozduklarına dikkati çeken Koşdaş Hoca, emredildiği üzere Peygamberimizin de Yahudilerin suratlarına antlaşmaları fırlatarak onlarla savaştığını ve çoğunun kılıçtan geçirildiğini kaydetti. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Davutoğlu’ndan Konyaspor’a tebrik
  • Konya'da otomobil aydınlatma direğine çarptı: 1 ölü, 1 yaralı
  • Konya'da terör operasyonu! 8 PKK'lı gözaltında...
  • Hançerli, Yaşlılara Saygı Haftasını kutladı
  • Özaltun: "Toplu Doğalgaz verme töreni için yoldayız"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA