• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDER sevenleriyle bayramlaştı
22 Ağustos 2012 Çarşamba 14:43

AYDER sevenleriyle bayramlaştı

Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER), Ramazan Bayramının 3. günü dernek binasında üye ve gönüllülerin katılımıyla bayramlaşma programı düzenledi.

Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER), Ramazan Bayramı’nın 3. günü dernek binasında üye ve gönüllülerin katılımıyla bayramlaşma programı düzenledi. Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER), her yıl geleneksel olarak düzenlediği bayramlaşma merasimini bu Ramazan Bayramı’nda da sürdürdü. Bayram’ın üçüncü günü düzenlenen bayramlaşmaya çok sayıda üye ve gönüllü katıldı.

 AYDER’in bayramlaşma merasimine dernek üyeleri, gönüllüler ve AYDER gönüllüsü olarak Arakan’da yardım çalışmalarına katılan Hüseyin Bey, AYDER’in ailesi ile birlikte Konya’ya getirdiği Suriyeli Enes Bey ve Gürcistanlı Abdülmalik Bey de katıldı.  Törende, AYDER adına bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hasan Hüseyin Uysal, tüm İslam ümmetinin hicri 1436 ramazan bayramını tebrik etti. Uysal, yaptığı konuşmada, “İHH ve AYDER olarak bu Ramazan Bayramı’nda 72 ülke ve bölgede çalışmalarımızı sürdürdük. Zulmün ve katliamların sürdüğü Arakan ve Suriye’de çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırdık.” dedi. Dr. H. Hüseyin Uysal,  Konya halkının yardımlaşma noktasında Türkiye’nin birinci sıralarında yer aldığını ifade ederek İHH-AYDER’in yardımda bulunduğu her ülkede Müslümanların Konya’ya müteşekkir kaldığını belirtti. Yardımlarından ve ilgilerinden dolayı bütün Konyalılara teşekkür eden Dr. H. Hüseyin Uysal’ın konuşmasından sonra dernek üyeleri ve gönüllüleri bayramlaşarak ümmetin durumu ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu. AYDER gönüllüsü olarak Arakan’da yardım faaliyetlerinde bulunan Hüseyin Bey, Arakan’da yaşanan katliamın gazete ve televizyonlarda anlatılanlardan daha vahim olduğunu belirtti. Hüseyin Bey, sözlerini şöyle sürdürdü: “Orada bulunduğumuz süre içinde binlerce Arakanlı Müslüman’a ulaştık. Onların bir gıda paketini aldıkları zamanki sevincini, gözlerinde kiminin yaş, kiminin de özlem olarak görebiliyorsunuz. Bu sene de İslam ümmeti yine gözyaşları ile Ramazan Bayramı’nı geçirdi. İnşallah bundan sonraki bayramlarımıza hüzün yerine sevinçlerle gireriz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA