• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDER Pakistanı ziyaret etti
21 Mayıs 2012 Pazartesi 14:30

AYDER Pakistan'ı ziyaret etti

AYDER yönetim kurulu üyeleri ve gönüllülerinin katıldığı 9 kişiden oluşan bir heyet Pakistanın Lahor şehrinde bulunan şehitler, âlimler, İslamın çekilmiş kılıcı Muhammed İkbalin 20. yüzyıla damgası
AYDER yönetim kurulu üyeleri ve gönüllülerinin katıldığı 9 kişiden oluşan bir heyet Pakistan’ın Lahor şehrinde bulunan şehitler, âlimler, İslam’ın çekilmiş kılıcı Muhammed İkbal’in 20. yüzyıla damgasını vurmuş allâme Ebu’l-Alâ el-Mevdûdî’nin mekân tuttuğu, nice Allah dostlarının yaşadığı  yerleri ziyaret etmek için yola çıktı. Heyet, 8 saatlik uzun bir yolculuktan sonra Lahor’a ulaştı. Kısa bir dinlenmenin ardından merakla beklenen Cemaat-i İslamiye merkezi ziyareti için yola çıkıldı.
AYDER Heyeti, Cemaat-i İslamiye yetkilileri tarafından en üst düzeyde karşılandı. Merkez yetkilileri, heyette yer alan ziyaretçilerle tek tek ilgilendiler. Heyette yer alanların gözüyle Cemaat-i İslamiye, devlet gibi koca bir teşkilat. Cemaat-i İslamiye Teşkilatı Genel Sekreteri Abdülaziz Gaffar’ın sözleri arasında Cemaat-i İslamiye’ye bağlı 900’e yakın imam hatip lisesinin varlığından bahsetmesi bu gözlemi doğrular nitelikte. Kadınlara, erkeklere ve çocuklara yönelik eğitim çalışmaları, topluma götürülen maddi-manevi yardımlarla Pakistan hükümetlerinin zayıf politikalarına inat köklü çalışmalar ortaya koyuyor Cemaat-i İslamiye. Ziyaretteki sohbetlerde duygusal anlar yaşandı.  AYDER heyeti daha sonra sevinçle Cemaat-i İslamiye Merkezi’den ayrıldı. Heyette yer alan hemen herkes “İkinci bir evimizin varlığının farkına varmak, ayrı bir sevinç kaynağı” duygularıyla döndü ziyaretten. Pakistanlı kardeşler tarafından heyeti uğurlama anında yapılan dualar da bu duyguların şahitliğini yapmaktaydı. Cemaat-i İslamiye Merkezi ziyareti sonrası Üstat el-Mevdûdî’nin evi ve kabri ziyaret edildi. Aynı yastığa baş koyarak el ele gönül gönüle birlikte mücadele eden iki can dost. Sevgili eşiyle birlikte yan yana bir arada medfunlar. Mütevazi kabri, Ebu’l-Alâ el-Mevdûdî’yi heyetin gözünde büyütür. Kütüphaneye dönmüş evi ise herkesi derinden etkiler.
Pakistan ziyareti sonrası AYDER Heyeti’nde bulunan yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri, yaptıkları ziyaretin oldukça verimli ve bereketli geçtiğini, ziyaretin, Türkiye-Pakistan halkı arasındaki kardeşlik bağlarının güçlenmesine katkıda bulunduğunu ifade ettiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA