• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDER ekipleri ülkeye dönmeye başladı
01 Ekim 2015 Perşembe 14:55

AYDER ekipleri ülkeye dönmeye başladı

Kurban Bayramından önce dünyanın doğusundan batısına birçok ülke ve bölgeye kurban organizasyonu yapmak için giden ekipler yavaş yavaş ülkeye dönmeye başladı…

Her sene olduğu gibi bu sene de “Kurban Allah İçin Feda Olmaktır” başlıklı büyük bir organizeye imza atan AYDER, yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir ekiple Suriye’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. Özellikle zalim Eset yönetimi tarafından dört yıldır kuşatma altında tutulan Şam’ın Ğuta bölgesiyle, yine Şam’ın içinde bulunan Yermuk Filistin kampına Konyalı bağışçıların kurbanlarını ulaştıran AYDER ekipleri, Halep şehir merkezinde ve birçok kasabasında, İdlib merkezde, Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı Lazkiye sınırlarında ve Bayırbucak Türkmen bölgesi olmak üzere 20 ayrı noktada yüzlerce kurban kesti. Konyalıların verdiği bağışlarla kesilen kurbanların hak sahiplerine pay edildiğini söyleyen Ayder Yön. Kur. Başkan yardımcısı Selim Öncü, bunların ağırlıklı olarak; dullar, yetimler, savaş mağduru insanlar, özellikle çadır kentlerde yaşayan, evlatlarını Allah yolunda feda etmiş mazlum aileler olduğunu söyledi.

Gezi hakkında bilgi veren ÖNCÜ, Halep merkezden çok etkilendiklerini, Halep’in bir hayalet şehir haline geldiğini, isabet etmemiş, hasar görmemiş tek bir binanın dahi olmadığını ifade etti. Her ailede bir şehid ve kalıcı yaraları bulunan sakat insanların olduğunu söyleyen Öncü sözlerine şöyle devam etti: “Savaştan önce 6 Milyona dayanan Halep nüfusu şuanda 1 milyona kadar düştü ve bu 1 milyonluk sayı diğerleri gibi rahat yaşam için Avrupa’ya gitme yerine; sadece Allah adına vatanlarında kalmayı tercih edip sabreden değerli insanlardan oluşuyor. Kutsal bir duruş sergileyen bu cefakâr, vefakâr halkı desteklemek bizlere hem görev yüklüyor, hem de bu görevle biz şeref duyuyoruz.”
5. yılına gelen bu dengesiz, adaletsiz savaşın gerçekte bir dünya savaşı haline geldiğini ve Suriye direnişini, Suriye içerisini ziyaret edip görmeden, halkla birebir görüşmeden anlaşılamayacağını belirten Öncü, Suriye halkının zayıf omuzlarında büyük bir yük taşıdığını söyledi. “Çünkü karşıda Rusya gibi süper bir güç fiilen ve resmen savaşa girdi. Lazkiye limanlarında onlarca Rus savaş gemisi, deniz altı gemileri ve askerleriyle bizzat gelerek savaşıyor. Rus uçakları Halep, Hama ve Humus’un semalarında adeta cirit atarak bomba yağdırıyor. Ayrıca geçen hafta Çin de asker yollayarak fiilen savaşa ortak oldu. Zaten ilk günlerden beri mezhebi tarafgirliğinden dolayı Zalim Beşar’a destek veren İran ve Hizbullah’ın da bilfiil savaşta olduğu biliniyor. Avrupasından Amerikasına kadar zalimlerin dayanışmasıyla devam eden bu saldırıların ancak biz Müslümanların duası, desteği ve Rabbimizin yardımıyla son bulacağına inanıyoruz.”

Ziyaret ettikleri her yerde hasretle karşılanan AYDER ekibi, Suriye halkının Türkiyeli Müslümanlara olan sevgisine şahid olduklarını ve bizlere daima duacı olduklarını bildirdiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA