• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupalı bakana Gazze sahilleri dersi
28 Temmuz 2014 Pazartesi 09:50

Avrupalı bakana Gazze sahilleri dersi

Paris'te gerçekleştirilen ateşkes müzakerelerinde Bakan Davutoğlu Avrupalı bir meslektaşına adeta ders verdi. Avrupalı bir bakan görüşme sırasında 'İsrail'de durum kötü. İnsanlar korkudan sahillere gidemiyor tüm sahiller boş' deyince Davutoğlu'nun, 'Tüm sahiller boş değil Gazze sahilleri çocuk cesetleriyle dolu' cevabını verdiği öğrenildi.

Paris'te gerçekleştirilen Gazze'de ateşkes müzakerelerine Bakan Davutoğlu'nun Avrupalı bir bakana verdiği Gazze cevabı damgasını vurdu. Görüşme sırasında Avrupalı bir bakan 'İsrail'de durum kötü. İnsanlar korkudan sahillere gidemiyor tüm sahiller boş' deyince Bakan Davutoğlu, 'Tüm sahiller boş değil Gazze sahilleri çocuk cesetleriyle dolu' cevabını verdiği öğrenildi. Öte yandan ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin bacak bacak üstüne atma alışkanlığıyla ilgili ortaya atılan spekülasyonlar sonrası Kerry'nin daha önce çekilen benzer fotoğrafları yayınlandı.

GÖRÜŞMELER 2 SAAT SÜRDÜ

Paris Toplantısına ABD, Türkiye, Katar, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve AB katıldı. Çok taraflı toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Asıl görüşmeler toplantı öncesinde ABD Rezidansında TR-ABD, toplantı sonrasında ilk ABD rezidansında TR-ABD-KATAR ardından Türk rezidansında yine TR-ABD-KATAR formatında gerçekleşti.

KURTULUŞ MÜCADELESİ VERİLİYOR

Paris toplantısı öncesinde temas halinde olan Türkiye, ABD, Katar üçlüsünün görüşmelerin yanı sıra 10'u aşkın telefon görüşmesi gerçekleştirdiği kaydedildi. Öte yandan görüşmeler sırasında Avrupalı bir bakanın 'İsrail'de durum kötü. Sahilleri gezdim ve insanlar korkudan sahillere gidemiyor tüm sahiller boş' şeklindeki sözleri soğuk bir hava astırdı.

SAHİL ÇOCUK CESETLERİ DOLU

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise Avrupalı bakana şu cevabı verdi: 'Tüm sahiller boş değil Gazze sahilleri çocuk cesetleriyle dolu' cevabın verdi. Toplantıda Hamas'ın terör örgütü olduğuna ilişkin yorumlar yapılınca da Davutoğlu şunları söyledi: 'Hamas bir terör örgütü değil kendi topraklarında kurtuluş mücadelesi veren bir yapı. Üstelik o topraklara da dışarda gelmediler ya da 60 yıl önce getirilmediler. Asırlardır orada yaşayanları torunları'

O fotoğraf yeni değil

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Bakan Davutoğlu arasındaki görüşme sırasında kamuoyuna yansıyan bacak bacak üstüne atma fotoğrafının özel bir nedeninin olmadığı da açıklandı. ABD'de özel bir anlam yüklenilmeyen bacak bacak üstüne atma konusunun farklı dışişleri bakanlarının yanında da aynen tekrar ettiği öğrenildi. Kerry'nin bir çok ülke bakanıyla görüşmesinde de aynı şekilde oturduğu ortaya çıktı.

 

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın dün flickr'dan paylaştığı fotoğraf ve İngiltere Eski Dışişleri Bakanı William Hague ile fotoğrafında da aynı oturuş biçimini tekrar ettiği görülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA