• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avcılar dikkat! Su ürünlerinde ceza arttı
03 Ocak 2012 Salı 14:32

Avcılar dikkat! Su ürünlerinde ceza arttı

Yeni yılda göl ve denizlerde uygulanacak 1380 sayılı su ürünleri yasasını ihlal edenler için öngörülen ceza miktarları yeniden belirlendi.
Yeni yılda göl ve denizlerde uygulanacak 1380 sayılı su ürünleri yasasını ihlal edenler için öngörülen ceza miktarları yeniden belirlendi.
Alınan bilgiye göre, Beyşehir Gölü'nün milli park kapsamı altında koruma statüsü olması nedeniyle bölgede balıkçılık yapanlar kurallara uymadıkları takdirde söz konusu cezaları bir misli fazlasıyla ödeyecek. Ayrıca, ilgili suçun iki yıl içerisinde tekrarlanması halinde para cezası işlemi de iki katı olarak uygulanacak. Beyşehir Gölü'nde avcılık ruhsatı olmadığı halde avlanmaya çıkan şahıslara uygulanacak ceza yeni yıldan itibaren 426 lira olarak uygulanacak. Aynı şekilde gemi ruhsatı olmadan avlanmak için göl ya da denizlere açılan kişilere uygulanacak ceza yılbaşından itibaren bin 722 lira olarak uygulanacak. Avcılara ve su ürünleri işletmelerine diğer bazı kural ihlallerinde uygulanacak para cezası miktarları şu şekilde olacak:
- Geminin plakası olmaması 426 TL
- Zaman ve boy yasağını ihlaller ve yasak dönem su ürünleri satış ve nakil işlemleri, avlanmada ışık kullanmak, sorumlu yönetici çalıştırmamak, işletmelerin küçük boy balık işlemesi, su ürünü yetişmesine engel olmak 857 TL
- Patlayıcı v.b.kullanarak avcılık bin 722 TL
- Amatör avcılık yasaklarını ihlal ve vizesi bitmiş ruhsatla avcılık 253 TL
- Ruhsatın gösterilmemesi 436 TL
- Bilgi ve belge verilmemesi 341 TL
- Yasak vasıta ile izinsiz istihsal 426 TL
- Yetiştirme ortamına zararlı madde dökme bin 722 TL
 
Avcılar, Beyşehir Gölü ve Kızıldağ Milli Parklarında söz konusu suçları işlemeleri halinde 2873 Sayılı Milli Parklar Kanunu'nun 20'inci maddesi gereği ceza miktarlarını bir misli fazlasıyla ödeyecek. Avcılara ayrıca bazı suçlarda, 1 ve 3 ay süreyle ruhsata el koyma, tekrarında ruhsatını iptal etme, istihsal vasıtasına ve avlanan su ürünlerine el koyma gibi işlemler de uygulanabilecek. ...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA