• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atina Büyükelçisi oda başkanlarıyla biraraya geldi
07 Ekim 2011 Cuma 20:34

Atina Büyükelçisi oda başkanlarıyla biraraya geldi

MÜSİAD Konya Şubesinin davetlisi olarak Konyada iş adamları ile bir araya gelen Türkiyenin Atina Büyükelçisi Kerim Uras, Konyanın önde gelen kuruluşlarının yöneticileri ile bir araya geldi.

MÜSİAD Konya Şubesinin davetlisi olarak Konyalı iş adamlarına Yunanistan’la ilgili bilgilendirme toplantısına katılan Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras, Konya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, KTO Başkanı Selçuk Öztürk, KSO Başkan Vekili Tahir Şahin, KTB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Tunahan Aygın, MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, Konya Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Akgün ve MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri  ile bir araya geldi.

Yunanistan’daki ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği görüşmede Konyalı sanayicilerin Yunanistan’a ilgisini değerlendiren Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras, “ Konyalı sanayicilerin Yunanistan’daki krizi fırsata çevirme yönündeki çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını” söyledi.

Yunanistan’la ilgili ikili öğretim çalışmaları olduğunu söyleyen Konya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, “ Konya Üniversitesi olarak Yunanistan’dan Konya’ya öğrenim görmek isteyen öğrencileri getirmek için özel bir çalışmamız olacak” dedi.

Yunanistan ve Avrupa’da yaşanan ekonomik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten KTO Başkanı Selçuk Öztürk de, “ Konyalı iş adamları bilgi, birikim ve güçlü kuruluşları ile dışa açılmak için her fırsatı değerlendirmek istiyorlar. Bu noktada Yunanistan’da yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu ülkede yapabileceğimiz iş fırsatlarını değerlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Görüşmede KSO Başkan Vekili Tahir Şahin ve KTB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Tunahan Aygın oda faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Yunanistan’la ilgi bilgilendirme toplantısının verimli geçtiğini belirten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, “ Türkiye güçlü ekonomisi ile Dünya’nın güçlü ülkeleri arasında yerini almıştır. Dış politikada da güçlü olan yapımız sayesinde iş adamlarımızın farklı ülkelerde iş imkânlarını değerlendirmesi daha kolay hale gelmiştir” dedi.

Görüşmelerin ardından Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras, Mevlana müzesini ziyaret ederek müze hakkında bilgi aldı.


 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA