• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASKONun yeni yönetimi tanıtıldı
13 Şubat 2012 Pazartesi 12:35

ASKON'un yeni yönetimi tanıtıldı

Anadolu Aslanları İşadamları (ASKON) Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, düzenlediği toplantıyla yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttı.
Anadolu Aslanları İşadamları (ASKON) Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, düzenlediği toplantıyla yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttı.
Yıldırım, Mevlana Bera Otel'de düzenlediği toplantıda, yeni dönem yapılanmasını tamamlayarak, faaliyetleri daha üst seviyelere çıkarabilmek için yoğun bir çaba içerisine girdiklerini belirtti.
 
Konya'nın ve ülkenin gelişiminde önemli rol oynadıklarının bilincinde olduklarını ifade eden Yıldırım, yeni yönetim kurulu üyeleriyle hizmetlerine devam edeceklerini bildirdi.
 
Yıldırım, ASKON'un iş adamı kimliğine ve girişimci cesaretine sahip insanları ortak çıkarlar ve sosyal hedefler etrafında bir araya getirdiğini söyledi.
 
Son günlerde Güney Kore modeli örnek alınarak özel ekonomi bölgeleri oluşturulması için çalışmalar yapıldığını vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:
 
''Şehrimizde KTO, KTB, KSO, ASKON, MÜSİAD ve AKTİSAD'ın da altına imza attığı bir rapor hazırlanıp, hazırlanan rapor ilgili bakanlıklara ve tüm kamu kuruluşlarına ulaştırılmıştır. Ülkenin farklı bölgelerinde oluşturulması planlanan özel ekonomi bölgelerinden birisinin de Konya olmasını arzu ediyor ve bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Bu projeyle ilgili üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğumuzu ifade ediyorum.''
 
Konya'da 20 binin üzerinde KOBİ bulunduğuna dikkati çeken Yıldırım, Konya'nın üretim, istihdam ve katma değere destek veren önemli iller arasında ilk sıralarda yer aldığını söyledi.
 
Yıldırım, kurulacak olan özel ekonomi bölgesinin ciddi üretimler yapan Konya'nın ihracatını artırarak yeni yatırımlara kapılar açacağını, Konya-Mersin arasına yapılacak demiryolu projesini hızlandıracağını dile getirdi.
 
Dernek olarak genç, dinamik ve hızlı bir yapıya sahip olduklarını anlatan Yıldırım, dernek üyelerinin ticari yaşamda en ileri noktalara ulaşması ve ülkenin küresel rekabette iyi bir konuma gelmesi için yoğun çalışma içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA