• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASKONdan KTO Üniveristesine ziyaret
08 Ekim 2012 Pazartesi 12:53

ASKON'dan KTO Üniveristesine ziyaret

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği(ASKON) KTO Karatay Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ömer Torlakı makamında ziyaret etti.
Yıldırım, gerçekleşen ziyarette: “İş adamları olarak üniversitemizin bilgi, tecrübe ve dinamik öğrenci yapısından faydalanmak istiyoruz. ASKON olarak üye iş adamlarımız ve yetiştirdiğimiz kalifiye elemanlarla biz de kendimizi okul gibi görüyoruz.” dedi.
ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım öncülüğünde gerçekleşen ziyarette yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. ASKON’la bir arada olmak, iş dünyasının geleceğine ilişkin birlikte hareket etmek üniversitemiz ve öğrencilerimiz için büyük bir fırsattır diyen Rektör Torlak: “Ticaret odasına bağlı bir vakıf üniversitesi olmamız vesilesi ile iş dünyası ile her zaman iç içeyiz. Sivil toplum kuruluşları, odalar üniversiteler olarak birlik sağlamalıyız. Birliktelikler kağıt üzerinde kalmamalı. Konya’daki şirketlerimiz çoğu aile şirketidir. Şirket içerisinde yaşanan kuşak faklarından dolayı birlikte hareket etmek zaman zaman sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Sektör buluşmaları adı altında kuşaklar bir araya getirilerek aile şirketlerindeki yapı eksikliği giderilmeli, profesyonel iş dünyasına uygun olan kurumsal hareket kabiliyeti kazanılmalıdır. Tecrübe paylaşımından kuşakların olumlu şekilde faydalanması sağlanmalıdır. Çünkü kuşak farklılıklarından dolay Avrupa’da Amerika’da dahi aile şirketleri ya satılmakta ya da kapanmaktadır. Farklı program ve projeler üreterek aradaki farkları ortadan kaldırıp ortak bir yapı oluşturmalıyız.” şeklinde konuştu. Konya’dan TÜBİTAK’a bu sene 120 proje başvurusu yapıldı, 40’ı kabul edildiğini ifade eden Yıldırım: “üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde hocalarımızın da desteğini alarak daha fazla proje üretmek istiyoruz. Hocalarımızdan bu konuda akademik, Ar-Ge temelli destekler bekliyoruz.” İfadelerinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Torlak açıklamalarını şu şekilde noktaladı: “ Doğru adım ve doğru temellerle iş birliğine her zaman hazırız. Bu amaç doğrultusunda ASKON ve Üniversitemizden ortak bir ekip oluşturulup üniversite-sanayi kalkınması, proje üretme, işletmecilik konusunda ve birçok konuda birlikte hareket edelim.”dedi. Bu teklif üzerine iki kurum arasında ortak bir çalışma ekibi kurulmasına karar verilmiş olup, önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanacaktır
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA