• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASKONdan Davutoğluna ziyaret
18 Ağustos 2011 Perşembe 12:25

ASKON'dan Davutoğlu'na ziyaret

ASKON Konya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankaraya giderek Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğluna makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

ASKON Konya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara’ya giderek Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.  

Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu gerçekleşen ziyaretten memnuniyetini dile getirerek, ayda bir kere Konya’ya gitmeyi hedeflediğini dile getirdi.Selçuklu Başkenti Konya’nın yapılacak her türlü hizmeti hak ettiğini belirten Davutoğlu, “Konya’ya hizmet söz konusu olduğunda kabineden destek almanın zor olmadığını aslında kabinede bilinen Konyalılar dışında birde bilinmeyen Konya sevdalıları var, onun için Konya adına hizmet gerçekleştirmenin yolu açıktır.” dedi. “Konya’mız için hep birlikte el ele vermeliyiz.” diyen Davutoğlu, “Birlik ve bütünlük içinde Konya’mıza katma değer kazandırmak amacıyla yarış içerisinde olmalıyız.” dedi. STK’ların önemine de vurgu yapan Davutoğlu,  “Kentin ve toplumun kalkınması, gelişmesi ve bilgilendirilmesinde STK’lara önemli görevler düşmektedir.” dedi. Davutoğlu, STK’lar aracılığı ile kentin ve toplumun sıkıntılarını ve çözüm önerilerinin dile getirilmesinin, o sorunun çözümüne de ivme kazandıracağını söyledi.

Gerçekleşen ziyarette ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Yıldırım’da Dışişleri Bakanı Davutoğlu’na, Türkiye gündeminin yoğun olduğu bir dönemde ASKON Konya şubesi yönetimine zaman ayırdığı için teşekkür etti. Yıldırım sözlerine; “Sayın Bakanım iç ve dış gelişmeler münasebeti ile gündeminizin oldukça yoğun olduğunu biliyoruz, bunun yanı sıra Konya’ya olan sevdanızı da biliyoruz, çalışmalarınızı yakinen takip ediyoruz, Konya hassasiyetinizi bildiğimiz içinde Konya’mızın sorunlarını ve Konya’mız için düşüncelerimizi bir rapor olarak hazırladık ve size takdim etmek istiyoruz.” dedi.

Raporu teslim alan Davutoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sunulan rapor için ASKON Konya Şube Başkanı Yıldırım’a teşekkür etti.

Yıldırım ise, Dışişleri Bakanı Davutoğlu’na kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şahsı ve yönetim kurulu üyeleri teşekkürlerini iletti.

Günün anısına Dışişleri Bakanı Davutoğlu’na bir tablo hediye edildi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA