• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Askon KTO ile işbirliğine hazır
06 Temmuz 2011 Çarşamba 11:27

Askon KTO ile işbirliğine hazır

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve beraberindeki Başkan yardımcısı İsmail Haydaroğlu ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Seyit Karacadan oluşan heyet ASKON Konya Şubesini ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve beraberindeki Başkan yardımcısı İsmail Haydaroğlu ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Seyit Karaca’dan oluşan heyet ASKON Konya Şubesini ziyaret etti.

Ziyarete Askon Konya Şube başkanı Yakup Yıldırım ev sahipliği yaparken, Askon İstişare kurulu Üyeleri ve Yönetim kurulu üyelerinin'de hazır bulunduğu ziyarette, Konya'nın ve Konya sanayiinin sorunları konuşulurken, Konya’da ki mevcut fuar alanının yeterli olup olmadığı konusu gündeme geldi. Konu üzerine Başkan Öztürk, Konya^da fuar kültürünün henüz istenilen düzeyde olmadığı gerek katılımların azlığı, gerekse ziyaretçi sayısının yetersiz oluşu, Konya'nın bir sanayi ve tarım kenti olarak, fuarlar kenti olmasını gerektirdiği halde bu seviyelere ulaşılamadığına vurgu yaptı. Fuar kapalı alanının artırılmasının mevcut proje dahilinde mümkün olduğunu hol sayısının mevcut proje dahilinde artırılabileceğini belirten Öztürk dahası fuar alanı çevresinde yapımı düşünülmüş otel ve alışveriş merkezleri, resteurantlar için ayrılmış alanların bile proje dahilinde hazır olduğunu ancak tarım fuarı ve makine fuarı hariç diğer fuarların istenilen ve beklenilen yoğunlukta olmaması Konya'lının fuarlara karşı ilgisiz kalışı, hala ulaşımla ilgili sorunların yaşanıyor olması fuarın mevcut haliyle hizmet vermeye devam etmesine sebep olmuştur dedi. Önümüzdeki dönemlerde yapılacak fuarların daha katılımcısı ve ziyaretçisi bol olacağı umudunu taşıdığını söyleyen Başkan Öztürk bütün çabamız ve gayretimiz bu yöndedir dedi.

Son olarak Başkan Öztürk;  Askon Konya şubesinin çalışmalarını yakinen takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını, ayrıca Askon Konya şubesinin Konya için faydalı olacak  tüm çalışmalarında Konya Ticaret Odası olarak beraber güç birliği ile hareket edebileceğimizi ifade etmek isterim, dedi.

Askon Konya Şube Başkanı Yakup yıldırım'da konuşmasında gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek birlik ve beraberlik içerisinde gerek Konya için gerekse ülkemiz için Askon Konya Şubesi olarak her türlü işbirliğine hazırız bu tür ziyaretler ve fikir alışverişlerini şehrimiz ve ülkemiz açısından çok önemli buluyor ve devamını diliyoruz dedi. Başkan Yıldırım ayrıca Önümüzdeki dönem yapılması planlanan Ticaret odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası yöneticilerin müşterek Konya’mız adına toplantılar yapmasını da olumlu ve yararlı olacağı kanaatindeyiz. Dedi.

Başkan Yıldırım; konuşmasında Konya’mızdaki STK ’lar olarak Sivil havaalanı konusunun tekrar gündeme getirilmesi ve Konya’mızın liman şehirlerine ulaşımını kolaylaştıracak projeler üzerinde çalışmalar yaparak hükümet yetkilileri ile  paylaşılması gerektiğini de ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA