• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Askon Konya Şubesinden Arakan zulmüne kınama
02 Ağustos 2012 Perşembe 13:03

Askon Konya Şubesi'nden Arakan zulmüne kınama

ASKON Konya Şubesi Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Birim Başkanı Serdar Usman yazılı açıklama ile Arakan zulmünü kınadı.
" Arakan bölgesinde Müslüman kardeşlerimize karşı tüm dünyanın gözleri önünde güvenlik güçleri ve Budist rahipler tarafından inanılmaz bir şiddet ve katliam yapılıyor. Bu yapılanlar karşısında süper güçlerin kayıtsız kalmasını şaşkınlıkla izliyoruz. Bu gelişmeler karşısında tepkisiz kalmaları uygulanan çifte standardın alenen ilanıdır.” dedi.
Usman : “Arakan’da Müslümanların ibadethanelerinin yıkılmasına kadar varan tahammülsüzlüğün, Müslüman kadınlara ve çocuklara uygulana bilinçli tecavüz hayâsızlığın karşılıksız kalmamasını ümit ediyoruz. Bu korkunç gelişme karşısında başta hükümetimizi olmak üzere tüm İslam ülke yetkililerini göreve davet ederek kırmızı alarm vermelerini bekliyoruz. “ dedi.

Usman yaptığı açıklamada, “Arakan, Burma’nın Bangladeş sınırındaki dar sahil şeridindeki küçük bir bölgedir ve burada ki nüfusun büyük çoğunluğu Müslümanlardan müteşekkildir. Burma ile komşu Hindistan’ın Assam eyaletinde de Hindularla Müslümanlar arasında devamlı çatışmalar yaşanmaktadır. Öncelikle belirtmek isterim ki ırkçılık günden güne bu bölgede yaygınlaşmaktadır.  Ayrıca mevcut otoriter yapının kendini her şeyin üstünde gören bir yapısı var. İşte sıkıntının baş sebebi bundan kaynaklanıyor. Ülkede azınlık yoktur, varsa da bizden değildir diyerek varlık sürdüreceğini sanan mevcut güç, Müslümanlara yönelik yapılabilecek her türlü vahşet ve zulmü reva görmektedir.  Bizler Müslüman olarak dua vazifemizin ardından bölgede yaşayan Müslümanlara güç depolayabilecek her noktada bulunmak zorundayız. Toplanan yardımlara mutlaka katkıda bulunulması gerekiyor.” dedi. Ayrıca yapılan zulüm karşısında Türk hükümetinin de yaptırım uygulatıcı adımlar atılmasında ön ayak olması gerektiği ifade edilerek, burada yaşananların İsrail ile Filistin arasında yaşananlarla farklı olmadığı da ifade edilen açıklamada “ Yapılan zulmü ASKON Konya şubesi olarak şiddetle kınıyoruz.” denildi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA