• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASKON heyeti Güney Afrikadan döndü
22 Mayıs 2012 Salı 12:29

ASKON heyeti Güney Afrika'dan döndü

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Konya şubesince Güney Afrikaya düzenlenen iş gezisi başarıyla tamamlandı.
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Konya şubesince Güney Afrika’ya düzenlenen iş gezisi başarıyla tamamlandı. Çok sayıda işadamının katıldığı iş gezisi için Johannesburg ve Cape Town şehrine giden işadamları orada ki işadamlarıyla bir araya gelerek Güney Afrika Cumhuriyeti’yle ticari ve yatırım alanında ki, fırsatları değerlendirdiler. Bu ülkede firma ziyaretleri ve çeşitli iş görüşmeleri yapan heyet katılımcıları ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ettiler. İş gezisi hakkında açıklamada bulunan Askon Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım  “ Askon olarak tertip ettiğimiz KOSGEB destekli iş gezimizin verimli olmasından ötürü fevkalade memnuniyet duyduk. Buradaki ticaret odalarıyla ve işadamlarıyla bir araya gelerek yaptığımız görüşmelerin ardından başlatılan bu sürecin devam edeceğine ve işadamlarımızın hem ticari anlaşmalar noktasında hem de yatırım alanında ciddi başarılara imza atacaklarından şüphemiz yok. Önemli olan ASKON olarak misyonuna uygun düzenlenen bu programın hedefine ulaşmış olmasıdır. Programımızın hazırlanmasında yoğun gayretleri olan Dış İlişkiler Birimiz ile Fay Turizme özellikle teşekkür ediyorum. Bundan sonrada başarılı iş gezilerimiz devam edecek.“ dedi.
Güney Afrika iş gezisini değerlendiren ASKON Dış İlişkiler Birim Başkanı Serdar Usman’da yaptığı açıklamada “ Uzun zaman önceden programladığımız iş gezimizle alakalı olarak asıl amacımız ASKON olarak ülkemiz adına başarılarımızı devam ettirmektir. Daha önceki iş gezilerimizde ki yüksek performanslı çabamızdan çıkan müspet sonuçların Güney Afrika içinde aynı neticeyi ortaya koyacak olmasını sezinlememiz bizi ateşlemiştir. Johannesburg Ticaret Odası Dış İlişkiler Masa Başkanı Sayın Nada Reyneke Hanım’ın ve Cape Town Ticaret Odası İş İlişkileri Uzmanı Sayın Mary Jean Thomas Hanım’ın heyetimize gösterdiği ilgi ve yönlendirmeler, ülkenin ticaret ve yatırım alanında ulaştığı ciddiyeti fazlasıyla ortaya koymaktadır. Gezimiz öncesinde ve esnasında bizleri hiç yalnız bırakmayan Ticaret Müşavirimiz Sayın Emine Sönmez Hanımefendi’nin de gösterdiği çaba her türlü takdirin üzerindedir. Buradan kendilerine içten teşekkürlerimi arz ediyorum.”dedi.

Yaklaşık 6 gün süren gezi süresince Türk işadamlarıyla Güney Afrikalı işadamları ve aynı zamanda bu ülkeye yerleşmiş olan Türk işadamları arasında sektörel birçok konuda görüşmeler sağlandığını ve bununda meyvesini yakında vereceğinden şüpheleri olmadığını ifade eden ASKON yetkilileri, iş dünyasına hitap eden dernek sayesinde çok sayıda işadamının yurtdışı ticari anlaşmalarda ön plana çıktığı ve zihinlerde ki uluslararası ticaret korkusunun bu vesileyle sona erdiğini ifade ettiler. Gezi öncesi hazırlık döneminde temin edilen ithalatçı firmalar listesinin katılımcılara takdim edilmesi sebebiyle kendilerine bir ön hazırlık yapma olanağı da sunduklarının altını çizen yetkililer, ikili iş görüşmeleri dışında adrese yapılan ziyaretlerden de ciddi neticeler alındığını sözlerine eklediler. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA