• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Askerdeki öğretmen öğrencilerine mektup gönderdi
09 Eylül 2012 Pazar 12:27

Askerdeki öğretmen öğrencilerine mektup gönderdi

Güneydoğuda vatani görevini yapan Merve-Mehmet Özdemir İlk Okulu sınıf öğretmeni Mustafa Şen, hem teskere gününü, hem de okulların açılacağı 17 Eylülü iple çekiyor.
Güneydoğu’da vatani görevini yapan Merve-Mehmet Özdemir İlk Okulu sınıf öğretmeni Mustafa Şen, hem teskere gününü, hem de okulların açılacağı 17 Eylül’ü iple çekiyor. Yeni almış olduğu 3. Sınıf öğrencileri ile ilk tanışmasını öğrencilerine tek tek mektup yazarak gerçekleştiren Öğretmen Şen, öğrenci ve velilerini şaşırttı.
Nisan 2012’de kısa dönem askerlik için Güneydoğu’da vatani görevine başlayan Özel Mehmet Özdemir İlkokulu sınıf öğretmeni Mustafa Şen, teskeresine az bir gün kala yeni okutacağı öğrencilerine uyum sorununu ortadan kaldırmak için tüm öğrencilerine mektup yazdı. Mektuplarını kız ve erkek öğrenciler olmak üzere ayrı renk ve kâğıtlara yazan sınıf öğretmeni öğretmen Mustafa Şen, mektubunda şu sözlere yer verdi
“  Sevgili öğrencim, …
 Şu anda yanında olup görüşüp seninle etkinlikler yapmayı çok isterdim. Umarım en kısa zamanda birlikte olacağız. Sene içerisinde seninle okul içinde ve okul dışında çok güzel etkinlikler yapacağız. Üçüncü sınıfa geçmenin, bir yaş daha büyümenin ve yeni bilgiler öğrenmenin tadını çıkaracağız.  Ben sizleri ve okul hayatını özlemle bekliyorum. 17 Eylül’de görüşmek dileğiyle, şeker yanaklarından kocaman öpüyorum.
 
Öğretmenin…
Sınıf öğretmenlerinden mektup alan 3. sınıf öğrencileri Rana Çetinkaya, Hilal Kadıoğlu ve Eyüp Sina Kulak, gelen mektubu ilgi ile okudular. Öğrenciler ilk defa bir öğretmenlerinden mektup aldıkları ve çok sevindikleri ifade ettiler.  Merve-Mehmet Özdemir İlk Okulu Müdürü Ömer Faruk Orhan; Yeni almış olduğu öğrencilerine mektup yazarak veli ve öğrencilerine sürpriz yapan öğretmenini kutladığını belirtti. Orhan; Mehmet Özdemir İlkokulunun 4+4+4 sisteminde okullarının ilkokul 4’e kadar eğitim vermeye devam edeceklerini söyledi
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA