• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aşk-ı Memnuya Konyadan dava!
11 Mayıs 2010 Salı 14:31

Aşk-ı Memnu'ya Konya'dan dava!

Konya'da bir üniversite öğrencisi Aşk-ı Memnu dizisi ile 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' isimli program ve Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) hakkında suç duyurusunda bulundu.
Konya'da bir üniversite öğrencisi Aşk-ı Memnu dizisi ile 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' isimli program ve Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
Öğrenci, her iki programın da Türk aile yapısını olumsuz etkilediğini, RTÜK'ün de buna göz yumduğunu iddia ederek Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikâyet dilekçesi verdi.
 
Halid Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu isimli eserinden televizyona uyarlanan aynı isimli dizi ile Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' isimli komedi programı mahkemelik oldu. Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi harita ve Kadastro Mühendisliği öğrencisi İsmail Sezer, her iki programın Türk örf ve adetlerini olumsuz etkilediği iddiasıyla şikâyetçi oldu. İsmail Sezer ayrıca, RTÜK'ün de üzerine düşen görevi yapmadığını ileri sürerek suç işlediği ifade etti. İsmail Sezer, şikâyet dilekçesi ile ilgili olarak, "Aşk-ı Memnu isimli dizi ve Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' isimli komedi programı Anayasa'da yer alan 'ailenin korunması' hükmüne aykırıdır. Her iki program da aile yapısı, milli kültür, insan onuru ve temel insan haklarına aykırıdır. Yine adı geçen programlarda müstehcenlik söz konusudur. Hem Aşkı Memnu dizisinin senaristi, televizyon kanalı sorumluları hakkında şikâyette bulundum. Ayrıca RTÜK başkanı ve üyeleri ile ilgili de görevi kötüye kullanmak ve ihmalden dava açılmasını talep ettim." dedi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığına verilen şikayet dilekçesi gereğinin yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA