• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asbest içme ve atık su boruları değişiyor
06 Şubat 2013 Çarşamba 15:24

Asbest içme ve atık su boruları değişiyor

Konyanın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehirdeki asbest içme su boruları ile Atık su borularının değiştirileceğini belirterek...
 Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir’deki asbest içme su boruları ile Atık su borularının değiştirileceğini belirterek, Akşehir Belediyesi’nin hazırlamış olduğu projenin Avrupa Birliği tarafından kabul edilerek 24 milyon 750 bin euro hibe kaynak sağlandığını açıkladı.
Başkan Oğul konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Akşehir’in bu projesinin denetimi için müşavir firma seçim ihalesini yaptı. 2013 yılında Akşehir’de yapılacak 3 bin tonluk su deposu, içme suyu borularının yenilenmesi, atık su borularının yenilenmesi ile atık suların arıtılacağı arıtma tesisinin ihalesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihale edilecek. Bu projenin yapımı için AB’den 24 milyon 750 bin euro hibe kaynak sağlandı” diye konuştu. Yeni Büyükşehir Yasası ile su ve kanalizasyon hizmetlerinin 2014 yerel seçimlerinin ardından Konya KOSKİ tarafından verileceğini kaydeden Başkan Oğul, “KOSKİ ile bu proje konusunda Akşehir Belediyesi olarak yakın işbirliği içindeyiz. 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile Akşehir’in mahallesi olan 23 köy ve 11 belde belediyesinin atık sularını da bu projeye dahil ederek Akşehir’in 55 mahallesinin atık su problemlerini çözmek istiyoruz” dedi.
Akşehir’de temiz bir çevre oluşturmak adına büyük çaba sarf ettiklerinin altını çizen Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, “Temiz bir çevre için Katı Atık Düzenli Depolama ve Ambalaj Atıklarını ayrıştırma tesisimizden sonra atık su ve arıtma tesisleri de bittiğinde Akşehir modern ve çağdaş şehirlerde bulunan tesislere kavuşacaktır. Bu tesislerin Akşehir’e kazandırılmasında büyük emeği olan Konya Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • Başkan Altay BÜSAN Sanayi Camii’nde Esnafla Buluştu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA