• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arınç:Tiyatro konusunda kararlıyız
03 Mayıs 2012 Perşembe 09:19

Arınç:Tiyatro konusunda kararlıyız

Tiyatroların özelleştirilmesi polemiği dünkü Bakanlar Kurulu toplantısına da damga vurdu.
Tiyatroların özelleştirilmesi polemiği dünkü Bakanlar Kurulu toplantısına da damga vurdu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Özelleştireceğiz' dediği Şehir Tiyatroları ile Devlet Tiyatroları dünkü Bakanlar Kurulu'nda masaya yatırıldı. Toplantıda, tiyatroları belediyelerin ve devletin işletmesi yerine Türkiye'ye özgü bir model oluşturulması için ön inceleme yapılması kararlaştırıldı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç 5.5 saat süren toplantının ardından, alınan kararları açıkladı:
KALİTE ARTMADI: Tiyatrocuların maaşları ödendiği halde biz gerekli kalitenin artmadığını, izleyici sayısının yükselmediğini ve özgürlük anlayışının yeterince yer bulamadığını görüyoruz. Sayın Başbakanımız çok da isabetli bir düşünce ile özelleştirme ile rekabetin ve kalitenin daha da yükseleceğini ve özgürlük alanlarının daha da güçleneceğini ifade etti. Bu konu Bakanlar Kurulumuzda tam bir kabul gördü. Kararımız kesindir. Türkiye'ye özgü bir model de meydana getirilebilir. Bir ön inceleme yapılarak Bakanlar Kuruluna sunulacak ve ondan sonra kesin kararımızı vermiş olacağız.
ANLAM YÜKLENMEMELİ (Başbakan'la Genelkurmay Başkanı'nın uzun görüşmesi): Başbakanımız tatil gününü fevkalade güzel değerlendirdi. Uzun veya kısa sürmesine ayrıca bir anlam yüklenmemeli. (MGK'nın kısa sürmesi konusunda) Zamanı iyi kullandığınızda bu da mümkün olabiliyormuş demek ki. Eskiden topluma karabasan gibi çöken MGK toplantıları artık yok.
STANDART & POORS'A TEPKİ (Türkiye'nin kredi notunu pozitiften durağana çevirmesi): 'Bu haksız ve yersiz bir karardır. Hoş bir şey değil, aynı zamanda yanlış bir şeydir.
SURİYE İÇİN BM'YE ÇAĞRI: Suriye'de kan dökülmeye devam ediyor. BM Güvenlik Konseyi aldığı kararları yeniden gözden geçirmeli
TUTUKLU VEKİLLER: Konu Meclis ve siyasi partiler arasında. Bakanlar Kurulu'nda görüşülmedi.
ON BİNDE BİR VAKA GÖRÜLDÜ
Arınç, okullarda süt zehirlenmesine değinirken, 'Konu üzücü ancak büyütülecek ve kampanyayı gölgeleyecek noktada değil' dedi. Olayın 'laktoz intolerans' olarak tabir edilen hassasiyet olduğunu vurgulayan Arınç, süt alerjisinin bazı kişilerde olabildiğini, ilk kez ya da aşırı dozda içildiğinde alerji belirtilerinin görülebildiğini kaydetti. Arınç, '7 milyon 200 bin çocuğumuza süt dağıttık. Bunların belki on binde birinde bu tür belirtilerin görülmesi de dikkat çekici bir diğer husustur' dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Etyemez: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA