• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arınç: Ülkeye yönelik bir saldırı
28 Mart 2014 Cuma 10:32

Arınç: Ülkeye yönelik bir saldırı

Arınç, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin "Buradaki konuşma gerçekse ki büyük ölçüde gerçek, bundan sadece Suriye, El Kaide, IŞİD istifade eder" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun gittiği tüm mitinglerde Başbakan Erdoğan için 'başçalan' demesine tepki gösteren Arınç, Meclis'te milletvekilleri ile ilgili fezlekeler bulunduğunu bunların önemli bir kısmının da CHP'li vekillere ait olduğunu söyleyen Arınç, bunu kendilerinin hiç gündeme getirmediğini söyledi.

Seçim için gittiği her yerde Erdoğan'a ve hükümete karşı çok büyük bir teveccüh olduğunu, yapılan bu saldırılara karşı vatandaşların Erdoğan'a büyük desteği olduğunu söyledi.

Arınç, Başbakan Erdoğan'ın diğer seçimler gibi bu seçimde de seçimi kaybettiği takdirde parti genel başkanlığından da siyasetten de ayrılacağını söylediği halde muhalefet partilerinin hiçbirinden buna cevap gelmediğini söyledi. Arınç, "Bize yüzde 50 alırsa oyu düştü diyecek olanlar kendileri için yüzde 22'yi bile hedef seçemiyor" dedi.

Arınç, Meclis'te bakanlarla ilgili muhalefetin bakanlarla ilgili fezlekelerin okunması talebinin bugüne kadar hiçbir şekilde uygulanmadığını bakanlarla ilgili soruşturma önergesi vermeleri gerekirken bunu AK parti'nin yaptığını söyledi.

Ortam dinlemesi konusuna değinen Arınç, bu olayın herkesin akıl yürütebileceği bir konu olmadığını, ortam dinlemesinin buraya kadar sızmış olan bir yapının MGK toplantılarını dahi dinlediği izlediği varsayılırsa, Türkiye dünyada yalnızlaşır düşüncesinde olanlar bunu yapar. Bu sıradan bir dinleme değil. Bunu bilsem dahi söylemem mümkün değil. Bütün bunların bir amacı mutlaka vardır. Bunun tek amacı AK Parti hükümetini düşürmek ve Başbakanı itibarsızlaştırmaktır. Biz de hodri meydan diyoruz.

Arınç, Dışişleri Bakanlığı'nda bu tür toplantılar için düzenlenmiş bir oda mutlaka dinlemeye karşı tedbirler alınmıştır. Ülkenin güvenliği için zeminin 4 kat altında, sığınaklarda mı yapılması lazım. Bizlerin kullandığı kriptolu telefonların bile dinlendiği bir gerçek. Bu kayıtları yapanlar büyük alçaklık değil. Jammerların kullaınldığı bir yerde alçak sesle konuşalım demek daha ayıp değil mi?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA