• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arınç: Hata yapanları yanımızda tutmayız
21 Mart 2014 Cuma 21:15

Arınç: Hata yapanları yanımızda tutmayız

Arınç, Manisa programı kapsamında Saruhanlı'nın Halitpaşa beldesine geçerek bir konuşma yaptı.

Manisa'nın bu seçimlere büyükşehir belediyesi sıfatıyla girdiğini, Büyükşehir Yasasıyla yerel yönetimlerin güçlendiğini, belediye meclisleri ve başkanların daha çabuk karar verme yetisine sahip olacağını, merkezi hükümet kadar geniş yetkilere kavuşacağını anlatan Arınç, AK Parti'ye tüm Türkiye'nin desteğinin artarak devam ettiğini söyledi.

Dünkü Bursa mitingine 130 bin kişinin katıldığını, geçen hafta Manisa'da da kentin gördüğü en büyük mitingi düzenlediklerini ifade eden Arınç, "Halkımız başbakanımıza, hükümetimize daha çok sahip çıktığını gösteriyor" dedi.

AK Parti hükümetinin sağlık, eğitim ve ulaştırma alanında yaptığı yatırımlara dikkati çeken Arınç, "AK Parti eğer başarılı olmamış olsaydı, yanlış işler yapmış olsaydı, 2002'de gelir 2007'de giderdi. Yüzde 47 ile geldik, yüzde 50'ye yükseldik" diye konuştu.

Mahalli seçimler öncesi hükümete ve başbakana karşı kampanya yürütüldüğünü, bu kampanyada da hırsızlık, yolsuzluk suçlamalarının bulunduğunu dile getiren Arınç, 40 yıldır siyasetin içinde yer aldığını ifade ederek şöyle devam etti:

"Bu parti, hükümet yolsuzlukla mücadele için kuruldu. Bugüne kadar da çok güzel mücadele etti. İnşallah kimse onu böyle kötü sıfatlarla suçlayamaz. Diyelim ki bazı bakanlar ve çocuklarıyla ilgili iddialar var, başbakana ait olduğu söylenen teypler, kasetler var. Bunlar yeni şeyler değiller ki. Bunlar belli zamanlarda herkes için çıkarırlar. Siyasette yolsuzluk iddiası ilk defa değildir. Geçmişte korunanlar bizim dönemimizde korunmaz. Biz şunu biliyoruz, insanlar beşerdir şaşar, hata yapabilir. En yakınımızda bile olsa hata yapan insanları hele yolsuzluk, zimmet, suistimal gibi çirkin işlere bulaşmış ne kadar insan varsa onları yanımızda tutmayız. Onlar yargılanır aklanabilirlerse yanımıza gelirler, aklanamazlarsa cehennemin dibine kadar giderler."

"Yolsuzluğun Y'si olsaydı"

Arınç, Başbakan Erdoğan'ın "öz evladım olsa affetmem" demesine rağmen her gün birilerinin yolsuzluk, hırsızlık gibi laflar ettiğini, ortada bir iddianame ve dava dahi olmadan, montajlanan kasetler üzerinden hakaretler edildiğini ifade etti.

Bu kasetlerin mahkeme tarafından incelendiğini, bunların ortaya çıkacağını söyleyen Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mahkeme hükmü olmadan insanları suçladığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ağzını açtığı zaman bir saat üç tane kelimeyi tekrar ediyor. Ben size tekrarlamaktan haya ediyorum. Biz hakkında bir karar, mahkeme hükmü olmayan kimseyi suçlamaktan uzağız. Herkes her şeyi iddia edebilir, yalanı söyleyebilir, iftirayı atabilir, onu doğru kabul edip 'sen şusun' deme hakkımız var mı? Kesinlikle yok. Siz hükümetimizi suçlayan bu iddiaların hiçbirisine inanmayın. Eğer yolsuzluğun Y'si olsaydı. Şu ülkeye yaptıklarımızın 10 gramını dahi yapamazdık.

Hükümetimize, başbakanımıza, bize karşı...İşin içinde ben de varım. Benim için bir şey söylenmiyor ama başbakanımız için ne söyleniyorsa biz ona sahip çıkarız. Biz onun ne kadar dürüst, yiğit bir insan olduğunu, 24 saat halkı için çalıştığını o yalancılardan çok daha iyi biliriz. Dolayısıyla ona karşı gelen bütün iftiraları göğüslemek de bize düşer. İnşallah hükümete güveniniz ve desteğiniz de devam eder. Bu oylarınızla birilerinin kurduğu tuzaklar kendi başlarına yıkılır kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşerler."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'da 400 milyon lira yatırımla 800 yataklı hastane yapacaklarına, temelini attıklarına da değinerek, Manisa'ya gelecek 5 yılda Türkiye'ye örnek olacak hizmetler vermek istediklerini belirttti, yerel seçimlerde Saruhanlı Belediye Başkan adayı Hüseyin Yaralı ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi için destek istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA