• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AR-GEye yatırım yaptık
16 Mart 2011 Çarşamba 16:14

AR-GEye yatırım yaptık

Avea Genel Müdür Yardımcısı Şahin, son beş yılda AR-Ge faaliyetleri için 65 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve bu kapsamda AR-GE'ye en çok yatırım yapan markalar arasında olduklarını söyledi

AVEA Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Avea olarak Türkiye'nin tek AR-GE sertifikasına sahip operatörü olduklarını belirterek, “Bu bir tesadüf değil. Bu, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yaptığımız yatırımın, inancımızın ve kurulduğumuz günden bu yana sürdürdüğümüz AR-GE çalışmalarının karşılığında sahip olduğumuz bir gurur” dedi.
Şahin, Dedeman Otel'de düzenlenen ‘Yerel Basın Buluşmaları’ toplantısında AR-GE yatırımları, yeni Kuluçka Merkezi Projesi, KOBİ yatırımları ve 2011 hedeflerini değerlendirdi.
Şahin, “AR-GE'ye ayırdığımız pay bütçemizin yaklaşık yüzde 20'si. Dünyada bu ortalama toplam bütçenin yüzde 7-8'i civarında. Son beş yılda araştırma ve geliştirme faaliyetleri için 65 milyon liralık yatırım yaptık ve bu kapsamda gelirlerine oranla AR-GE'ye en çok yatırım yapan markalar arasında dünyadaki lider teknoloji şirketler seviyesine ulaştık” diye konuştu.


KULUÇKA MERKEZİ PROJESİ

Avea'nın geliştirdiği ve KOBİ'ler ile tüm kurumsal müşterilerin yaratıcı iş fikirlerinin hayata geçirilmesine fırsat tanıyan yeni Avea Kuluçka Merkezi projesine davet eden Şahin, “AR-GE Merkezimiz ile girişimcilere ve başta KOBİ'ler olmak üzere kurumsal müşterilerimize kendi fikirlerini ürüne dönüştürebilecekleri teknoloji ortamı sağlayacağımızın sözünü vermiştik. Bu sözümüzü Avea Kuluçka Merkezi ile yerine getiriyoruz. Avea Kuluçka Merkezi, hem başarılı şirketlerin yükselmesine destek olacak, hem de ülkemiz bu sayede yeni yaratıcı iş alanlarını keşfedecek. Bu doğrultuda girişimciler için özel bir ofis tasarladık” şeklinde konuştu.
Kuluçka Merkezi ofislerinin hemen yanında da girişimcilerin geliştirdiği ürün ve servisleri Avea AR-GE merkezi ürünleri ile bir arada sunulabileceği bir showroom alanının olacağını açıklayan Şahin, “Kendi ofisleri gibi kullanabilecekler. Böylece girişimciler ürünlerini Avea AR-GE merkezi ürünleri ile birlikte tüm Avea yatırımcılarına ve müşterilerine tanıtma imkanına sahip olacaklar. Bu doğrultuda Konyalı KOBİ'leri de Kuluçka Merkezi'ne davet ediyoruz” dedi.
Avea Kuluçka Merkezi'nin kendini geliştirmek isteyen tüm girişimcilere açık olduğunu ve başvuruları www.avealabs.com adresi üzerinden aldıklarını anlatan Şahin, “Girişimciler Kuluçka Merkezimiz sayesinde sadece yeni ve gelecek vaat eden fikirlerini hayata geçirmeyecekler, aynı zamanda bu yaratıcı fikirlerin tanıtım ve pazarlanmasında da Avea'nın gücünden, hukuk, finans gibi pek çok konuda danışmanlığından ve diğer imkânlarından yararlanabilecekler” diye konuştu.

“FARKIMIZI ORTAYA KOYACAĞIZ”

Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman da, Konya'nın sanayi gücü ile Türkiye'nin lokomotifi olan şehirleri arasında olduğunu belirterek, “2011 yılında müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına anında cevap verebilmek, hizmet kalitemizin çıtasını yükseltmek ve kurumsal taraftaki farklılığımızı ortaya koymak amacıyla yepyeni bir değişim hareketi başlattık” şeklinde konuştu. Taşman, yaptıkları pazar araştırmaları ve müşterilerinden aldıkları geri bildirimler sonucunda geliştirdikleri yeni ürün, hizmet ve çözümlerini müşterilerine ‘AveaBiz’ çatısı altında sunmaya devam etme kararı aldıklarını vurguladı.
 
Yeni dönemde ‘AveaBiz’ markası altında sunacakları çözümler ile rakiplerinden büyük ölçüde farklılaşacaklarına dikkati çeken Taşman, “Bu kapsamda, AveaBiz'in ilk büyük kampanyasını hayata geçirdik, Intercity işbirliğinde düzenlenen 'Türkiye'de İşletmelerin Arabası Bizden' kampanyası ile belirli bir fatura taahhüdü veren müşterilere 3 yıla kadar kiralık araç tahsis ediliyor ve araçların kiralık olmaları nedeniyle, müşterilerin servis, vergi gibi masrafları olmuyor. ''AveaBiz'' rekabetçi teklifler konusunda da öncü olacak. Numarasını AveaBiz'e taşıyan ve 1 yıl taahhüt veren müşterilere, sadece 54 TL'ye şirketiçi 5 bin dakika, tüm Avealılarla 5 bin dakika ve diğer yönlerle 3 bin dakika görüşme süresi sunulacak. Microsoft Türkiye ile işbirliği çerçevesinde sunulan ve Avealılara profesyonel ofis deneyimini mobil olarak yaşatan aveamail.com servisi, 'İnternet Siteniz Avea'dan, taksitli araç takip, BlackBerry 9780, Samsung Omnia 652 kampanyaları, rekabetci kurumsal SMS teklifleri ile internet dünyasına en uygun fiyatlarla mobil erişimi sağlayan Jet Modem ve Data kampanyalarımız da devam edecek” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA