• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANSİFEDin yeni başkanı
22 Şubat 2010 Pazartesi 15:24

ANSİFED'in yeni başkanı

Konya merkezli faaliyet gösteren Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ANSİFED), 20 Şubat 2010 Cumartesi günü Olaganüstü Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
Konya merkezli faaliyet gösteren Anadolu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ANSİFED), 20 Şubat 2010 Cumartesi günü Olaganüstü Genel Kurulunu gerçekleştirdi.  Federasyonun yeni yönetim kurulu başkanlığına işadamı Vedat Yöndem seçildi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul’un açılış konuşmasını Başkan Öner Boysan yaptı. Boysan, görev yaptığı süre içerisinde, delegelerin ve işadamlarının gösterdiği teveccühe teşekkür ederek, Sivil Toplum Kuruluşları’nın tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de önemli bir hale geldiğine dikkat çekerek; “6 yıl dernek, 6 yılda federasyon başkanlığı olmak üzere yaklaşık 12 yıllık süre boyunca Sivil Toplum Kuruluşları’nda görev yapma imkanı buldum. Bu süre içerisinde işadamlarımıza yönelik çok sayıda program yaptık. Başladığımızda derneklere üye olmada istekli davranmayan işadamları, bugün için üye olma noktasında gösterdikleri gayret sevindiricidir.  Küresel rekabet karşısında, iş ve güç birliği yapan sanayicilerin ve esnafın başarılı olma şansı yüksektir. Cesur ve girişimci ruha sahip işadamlarımızın derneklerle beraber yol almaya başladıklarını görmeye başladık. Bundan sonra ki dönemde de, dinamizmi seven ve girişimci yapıya sahip insanların dernek ve federasyon yönetimine girmesini arzu ettğim için görevimi gönül huzuruyla devrediyorum.”
 
Konuşmanın ardından tek listeyle seçime gidilen genel kurulda, Vedat Yöndem oy birliğiyle başkanlığa seçildi. Federasyona bağlı dernek delegelerinin katılımıyla AKTİSAD binasında yapılan genel kurulda, eski başkan Öner Boysan’a teşekkür plaketi takdim edildi. Yeni yönetim kurulu, Öner Boysan’ı ‘Onursal Başkan’ olarak kabul ettiklerini açıkladı. 
 
 Delegelerin gösterdiği teveccühe teşekkür eden Vedat Yöndem, federasyon bünyesinde bulunan 13 dernek ile 1130 işadamı arasında bir köprü oluşturulduğunuı söyledi. Federasyon olarak Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) ile işbirliği içerisinde çalışma yaptıklarını hatırlatan Yöndem, “Üye işadamlarımızın TUSKON’un düzenlediği dış ticaret köprüsü programlarına katılmalarını teşvik ediyoruz. Son iki yıllık süre içerisinde yüzlerce üye firmamızın bu ticari zirvelere katılımını sağlandı. Ayrıca çok sayıda yurt dışı iş gezileri düzenleyerek, firmaların dış pazarlara açılmalarına yardımcı olundu. Bunun da ülke ekonomisine ve iş dünyasına önemli katkılar sağladığına inanıyoruz. İşadamlarımızın, bundan sonra ki dönemde de TUSKON’un düzenlediği dış gezilere katılması için yoğun çalışma yapacağız. Teveccüh göstererek bizi seçen tüm işadamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
ANSİFED’in yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yöndem, Başkan Yardımcıları Gökhan Sadıkoğlu (Mersin) ve Reha Güven (Aksaray). Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri şu isimlerden oluştu: M.Bahattin Canbilen, Soner Cesur, Ali Akın, M.Hayri Sağlam, Sami Akdağ (Karaman), Salih Baltacı, Ahmet Coşkun (Adana), İrfan Avşar (Nevşehir), Ali Erol (Niğde), Yener Ural (Ceyhan), Halil Gümüş (Akşehir), Metin Türker (Seydişehir), Mustafa Araç (Ereğli), Faruk Kıraç (Tarsus), Vecihi Koyuncu (Adana).
 
TUSKON’a 44 delege seçildi
 
Genel Kurul’da ayrıca ANSİFED delegeleri içerisinden 22 asil, 22’de yedek olmak üzere toplam 44 delegenin Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu’nda (TUSKON) yer alması kararlaştırıldı. TUSKON’a seçilen delegelerden 9 tanesi Konya merkezden seçildi.  Konya delegeleri Vedat Yöndem, Öner Boysan, Ali Akın,N.Gazi Özcan , Soner Cesur, M.Yaşar Gül, M.Bahattin Canbilen, Salih Baltacı, M.Hayri Sağlam’dan oluştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Etyemez: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA