• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anne sevgisi bir güne sığmaz
07 Mayıs 2011 Cumartesi 17:19

'Anne sevgisi bir güne sığmaz'

Recep Konuk, ''Annelerimiz, her zaman açık gönül kapılarıyla hayatın fırtınaları karşısında sığınılacak en güvenli manevi limanlarımızdır.'' dedi.
8 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Annelerimiz, her zaman açık gönül kapılarıyla hayatın fırtınaları karşısında sığınılacak en güvenli manevi limanlarımızdır” dedi.
 
“Hiçbir annenin evladının geçimi için endişe taşımamasını sağlayacak ortamı hazırlamaktan ve hiçbir annenin evladını kaybetmeyeceği hoş görü, güven ve huzur iklimini bizim coğrafyamızda inşa etmekten hepimiz sorumluyuz” diyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, dünyadaki herkesin kişilik özellikleriyle birbirinden farklı olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı;
“Ancak anneler söz konusu olunca “anne” kelimesi, her evlat için aynı anlamı ifade eder. Koruyucu bir yürek, karşılıksız fedakârlık, derin bir sevgi, sınırsız hoşgörü, sonsuz güven ve engin şefkat. Annelerin evlatları için yaşadıkları hisler ve onlara besledikleri sevgi zamanın değiştiremediği tek duygudur. Evladı hayat yolculuğuna ilk adımı attığı gün üzerine ne kadar titriyorsa yaşı kaç olursa olsun o gün de aynı ihtimamı evladından esirgemeyen annelerimiz, her zaman açık gönül kapılarıyla da hayatın fırtınaları karşısında sığınılabilecek en güvenli manevi limanlarımızdır.
Farklı medeniyet ve farklı kültürlerde de anneliğin yüklendiği mana aynıdır; şefkat, hoşgörü, sevgi. Ancak bizim medeniyet havzamızın bir farkı vardır; “cennet annelerin ayağının altındadır.” Annelerimize ulvi bir kutsiyet atfeden ve ana hakkını, karşılığı ödenemez en yüce hak sayıp, annelerine karşı evlatlarının görevini, sevgi ve saygıyla mukabele olarak tarif eden başka bir medeniyet yoktur ve bu sadece bir gün ile sınırlı değildir.”
 
Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Annelerimize karşı vecibelerimizin adlarına adanmış bir güne sığdırılamayacağını biz biliyoruz” diyerek, bunun hem inancımızın bir gereği, hem de onların belirli günlerle sınırlanamayacağını söyledi. Konuk, anneliğin evlatları için her gün yaşadıkları heyecanın, endişenin ve sevginin karşılığı olduğunu vurgulayarak, kutlama mesajını şöyle tamamladı;
“Bugün annelerimize verilecek büyük küçük hiçbir maddi hediyenin onların evlatlarına vakfettikleri hayatın karşılığı olamayacağını da biliyoruz. Birer evlat olarak kendi annelerimize karşı mesuliyetlerimiz şahsidir, ancak hepimizin bütün anneler için de büyük küçük yapabileceği çok şey vardır. Hiçbir annenin evladının geçimi için endişe taşımamasını sağlayacak ortamı hazırlamaktan ve hiçbir annenin evladını kaybetmeyeceği hoş görü, güven ve huzur iklimini bizim coğrafyamızda inşa etmekten hepimiz sorumluyuz.
 
Bunun başarılabileceğini hem biliyor hem de inanıyoruz. Her türlü nizanın ve kavganın sona ermesi, her evladın geleceğinin teminat altına alınması, anne sevgisi, hoşgörüsü, fedakârlığı ve gayretinden ilhamını almış bir dünya ile mümkündür.
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimiz ve anne adaylarımız ile birlikte, başta şehit anaları olmak üzere evlat hasreti ile yürekleri dağlanmış, hayatın bir yanını eksik hisseden hüzünlü annelerimizin ve annelerini ebediyete uğurlamış, onların şefkat ve sevgi hatıralarıyla bugünü buruk bir şekilde geçiren kardeşlerimin anneler gününü en içten dileklerimle kutlarım.”
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA