• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankara, İsrail ablukası altında
20 Ağustos 2010 Cuma 23:46

Ankara, İsrail ablukası altında

48 saat içinde dört işaret... Bunlardan önce de, bir kısmı Siyonist terörün kurşunuyla gelen kanlı işaret ve adımlar...
İlk işaret, Bosnalı Sırpların lideri Milorad Dodik’in, Siyonist yetkililerle ve özellikle dışişleri bakanı Avigdor Liebeman’la bir araya gelip Türkiye’ye saldırmasıydı.

İkinci işaret, Siyonist başbakan Binyamin Netanyahu’nun Yunanistan’ı ziyaret etmesi ve bu ziyareti Türkiye’yi kışkırtmak için kullanmasıydı. Bu davranış zamanlama bakımından provokasyonun zirvesiydi. Üçüncü işaret, ABD’nin Türkiye’yi, İsrail ve İran’a yönelik politikalarını sürdürmesinin ikili koalisyonu ve silah satışı dahil bazı talepleri etkileyeceği konusunda uyardığından dem vuran haberdi.

Ankara yanıt olarak hiç kimsenin kendisini uyaramayacağını dile getirdi ve Beyaz Saray da raporu yalanladı. Ancak mesaj yerine çoktan ulaşmıştı. Dördüncü işaretse, bir İsrail istihbarat ajanının Tel Aviv’deki Türk büyükelçiliğine düzenlediği şaibeli saldırıyla meydana gelen açık provokasyon.

Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın Davos’ta savaş suçlusu Şimon Peres’e ‘çocuk katili’ sıfatını kullanarak karşı koymasından bu yana, Türkiye’yle Siyonist oluşumun ilişkileri giderek daha fazla geriliyor. Erdoğan Davos’ta aslında Araplardan beklenen cesur duruşu sergilediğinde, Gazze holokostunda ölen Filistinlilerin kanı henüz kurumamıştı. Özgürlük filosu katliamındaysa Türk kanı Gazze için aktı.

İsrail şimdi Türkiye’ye karşı aleni bir savaşa giriyor. Bu savaş İsrail’den başlıyor, ABD’ye uzanıp Yunanistan’a varıyor. İsrail bunları, Özgürlük filosu katliamından sonra Türklere karşı doğrudan operasyonlar gerçekleştirmeden veya cephe açmadan yapıyor. Ankara’ya yönelik provokatif adımlar durmuyor. Özellikle de Türkiye ve Brezilya’nın felaket savaşının fitilini işlemez kılmasının ardından...

Türkiye ABD ve İsrail’in açık saldırılarına maruz kalıyor. Bir süre sonra, savaş suçlarına ve saldırılarına karşı cesur tutumlarından dolayı Türkiye’nin hizaya getirilmesi için abluka altına alınması yönünde çağrılar duyabiliriz. Türkiye hedef tahtasında ve bunun sebebi de Filistinlilerle Arapları savunan onurlu tutumu. Bu arada Araplar uyuyor; hatta Arapça yayın yapan medya organlarında, bazı yazarlar ve teorisyenler Türkiye’ye saldırıyor...
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA