• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anayasa paketi halka doğru anlatılmalı
12 Mayıs 2010 Çarşamba 11:39

Anayasa paketi halka doğru anlatılmalı

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri ve il yürütme kurulu üyeleri ile birlikte MÜSİADı ziyaret etti.
Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri ve il yürütme kurulu üyeleri ile birlikte MÜSİAD’ı ziyaret etti.
 
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un hazır bulunduğu ziyaret programına AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Muharrem Candan, Ali Öztürk, Hasan Angı, Hüsnü Tuna ve Orhan Erdem’in yanı sıra il başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Programın açılışında, derneği bu seviyeye taşıyan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, MÜSİAD hakkında kısa bir bilgi verdi. 20. kuruluş yıldönümlerini kutladıklarını hatırlatan Başkan Korkmaz; “Türkiye genelinde 5 Bin 112 üyemiz var. Konya’da ise 100’ü Genç MÜSİAD olmak üzere toplam 330 üyemiz var. 90 Milyar Dolarlık bir üretime sahibiz ve 1 Milyon 300 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Dolayısıyla biz büyük bir aileyiz” dedi. İyi ve Türkiye’nin yararına olan her şeyde yer aldıklarının altını çizen MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, kurum olarak her partiye aynı mesafede olduklarını ancak Anayasa Değişiklik Paketi’ne her zaman destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.
 
Başkan Korkmaz’ın ardından söz alan Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Başkanı  Ahmet Sorgun da MÜSİAD’ın hem Konya’da hem de Türkiye’de çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek; “MÜSİAD’ın toplum hafızasındaki yeri çok olumlu. MÜSİAD, hem yaptıkları çalışmalarla hem de üstlendikleri sorumlulukla Konya’nın en önemli kurumlarından biri” dedi. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Anayasa Değişiklik Paketi hakkında da konuşan Başkan Sorgun, bazı şeylerin sadece siyasilere bırakılmasının yanlış olacağını, dolayısıyla da bu sürece herkesin dahil olması gerektiğinden bahsetti. Sorgun: “Sayın Başbakanımızla, milletvekillerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve halkımızla bir olup bu sürecin halka doğru bir şekilde anlatılması için çalışıyoruz. İnşallah başarılı olacağız” dedi.
 
AK Parti Konya İl Başkanı Başkan Ahmet Sorgun’un ardından programa AK Parti Konya Milletvekilleri sırayla alanları ile ilgili olarak söz aldı. İlk sözü alan AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı, Anayasa Değişiklik Paketi’nin halka, sanayi ve ticarete yapacağı katkılardan söz etti. Paketin iş veya aş ile kıyaslanmasının yanlış olduğunu belirten Angı; “Güvenliğin ve adaletin olmadığı bir ortamda aş ve iş hiçbir işe yaramaz” dedi. Hasan Angı’nın ardından söz alan AK Parti Konya Milletvekili Muharrem Candan da bazı kesimlerin; “Neden şimdi anayasa değişikliği?” eleştirilerine yanıt verdi. “Neden şimdi?” diye soranların aslında tek amacının bir senaryo oluşturmak olduğunu söyleyen Muharrem Candan; “2002’den itibaren Yunanistan her anlamda Türkiye’den çok daha iyi ve güçlü durumdaydı. Ancak günümüzde görüyoruz ki Yunanistan ekonomik krizle boğuşuyor. Türkiye ise tüm Dünya’nın etkisi altına girdiği krizden en az zararla kurtuldu. Ekonomi kesinlikle kendi başına bırakılmış değil. TBMM’deki Anayasa değişikliği görüşmelerinde muhalefet partilerinin tavırlarını tüm Türkiye izledi. Kesinlikle samimi değiller. Bakın onlar yine mahkemeye gidiyorlar. Ama biz ise yine her zaman olduğu gibi halka gideceğiz” dedi. Değişiklik ile Türkiye’de bir huzur ortamının oluşacağını dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk ise paketi halkın önüne koyup halkın buna göre bir karar vereceğini kaydeden Öztürk: “Ancak birileri bu süreçte de boş durmuyor. Eğer paket geçmeseydi, birtakım kesimler bıçaklarını bilemiş, karşımıza çıkmış olurdu” ifadelerini kullandı. Son olarak söz alan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı da bu noktadan sonra Türkiye’nin geleceği ile ilgili güzel resmi herkese göstermek gerektiğinin altını çizdi. Düşülecek en büyük tuzağın kişisel çıkar için birbirimizle uğraşmak olacağını aktaran Kabakçı bu konuda herkesi sağduyuya davet etti…

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA