• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anayasa değişikliğine her kesim destek vermeli
14 Nisan 2010 Çarşamba 13:29

'Anayasa değişikliğine her kesim destek vermeli'

MÜSİAD Konya Şubesinde aylık olarak gerçekleştirilen Genişletilmiş Yönetim Kurulu Nisan Toplantısı yapıldı.
MÜSİAD Konya Şubesi’nde aylık olarak gerçekleştirilen Genişletilmiş Yönetim Kurulu Nisan Toplantısı yapıldı. Toplantıda bir araya gelen Genişletilmiş Yönetim Kurulu Üyeleri Türkiye’deki son gelişmeleri değerlendirerek, Anayasa değişikliğinin bir an önce yapılarak, asıl gündemin ekonomi olması gerektiğine vurgu yaptılar.
 
 Toplantıda konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, çıkarılacak yeni bir Anayasa’nın Türkiye’de insan hak ve özgürlüklerine saygılı, demokrasinin daha da gelişmesine sebep olacak yeni Anayasa’nın Türkiye’nin küresel güç olmasında önemli bir etken olacağını belirterek Anayasa değişikliği için her kesimin destek vermesi gerektiğini söyledi.
 
 Aslan Korkmaz; “Bugün dünya genelinde büyük bir saygınlık kazanan ülkemiz, birçok ülke ile vizeyi kaldırmış ve kaldırmaya da devam etmektedir. Bu ancak ve ancak bizim dış politikadaki başarılı ilerleyişimizin ve saygınlığımızın bir göstergesidir. Hükümetimizin son yıllarda dış politikada izlediği olumlu siyaset bugün Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu’nun tüm dünya ülkeleri üzerindeki dış politikasıyla daha da hızlanmıştır” dedi. Ülkemizin sancılı günlerden geçtiğine de değinen Başkan Korkmaz; “Yaşadığımız bu ciddi sancılar bizi tedirgin etmemelidir. Şu an ülkemizin yaşadığı sıkıntılar güzel günlerin habercisidir. Bu nedenle ülke menfaatine olacak her türlü müspet adımlara başta biz sanayiciler olmak üzere her kesimin destek vermesini bekliyoruz. Anayasa değişikliğine karşı olan muhalefet karşı oluş nedenlerini açıkça ortaya koymalıdır. Akla ve mantığa dayalı yapılacak bir Anayasa değişikliğine muhalefetin olumsuz tavır alması anlaşılır bir tutum değildir. Yapılacak olan bir anayasa değişikliğinin bizi çok daha ilerilere taşıyacağı aşikârken bunun önüne set konulmamalıdır. Süreç biraz daha hızlanmalı ve Anayasa değişikliği bir an önce yapılmalıdır” dedi.
 
 Ekonomide ki iyileşmeler konusunda fikir birliğinde olduklarını kaydeden MÜSİAD Konya Şubesi Genişletilmiş Yönetim Kurulu Üyeleri’de, bazı ekonomik sorunlarının halen devam ettiğini belirtti.
 
 İmalat ve inşaat sektöründe ana girdi malzemesi olan demir ve metal malzemelerinde yüzde 50’lere varan artışlar görüldüğüne dikkat çeken üyeler, fiyatlardaki bu artışın sanayiciyi kötü etkilediğini ve bunun da işsizlik oranının artmasına neden olduğunu söylediler.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA