• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anadolunun lider şehirlere ihtiyacı var
27 Şubat 2010 Cumartesi 16:26

'Anadolu'nun lider şehirlere ihtiyacı var'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseride düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Toplantısına katıldı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseri’de düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’na katıldı.
 
Program kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen basın toplantısına; ev sahibi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler katıldı.
 
Toplantıda konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, şehirlerin canlılar gibi bakım ve ilgi istediklerini belirterek, “Şehirdeki insanlar, standardı yüksek bir vaziyette belediyelerden ihtiyaçlarının karşılanmasını isterler. Yani belediyecilik kolay iş değildir. Artık ilim haline gelmiştir” dedi.
 
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, şehrin imarının yanında insanların huzur, mutluluk ve refahının sağlanmasının önemine dikkat çekti. Düzenlenen istişare toplantılarının tecrübe paylaşımı açısından önemli olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, şunları söyledi: “Belediyeciliği, son dönemde fiziki, sosyal ve kültürel belediyecilik olarak üç ayakta adlandırdık. Şimdi artık bu, bilgiye dayalı belediyecilik ayağıyla dört ayağa çıkmış oldu. Yapılan karşılıklı istişareler yaklaşımlarımızı güçlendiriyor ve bize çeşitlilik katıyor. Anadolu’nun yeni lider şehirlere ihtiyacı var. Bu manada Konya, Kayseri, Erzurum, Bursa, Sakarya, Samsun, Gaziantep gibi kentlerin görevleri ve misyonları var. Bu şehirlerimizle Türkiye daha güçlü olacak.”
 
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey düzenlenen toplantıların son derece önemli olduğunu belirterek, her toplantıda sorunları ve yatırımları konuştuklarını ifade etti.
Belediyeciliğin artık yol ve kaldırım yapmanın yanında vatandaşın her türlü sorununa çözüm aramak olduğunu kaydeden Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise, kaynakların israf edilmemesinin önemini vurguladı.
 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediyeciliğin son dönemde bir ilim olarak ortaya çıkmaya başladığını kaydederek, “Belediyecilik bir okulu olmayan ilim. Yaşanarak öğrenilecek bir ilim. İşkolik olmayan bir insan belediyecilik yapamaz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da, Kayseri’de olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, toplantının tüm şehirler için yararlı olacağını söyledi.

Kayseri’deki Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Toplantısı 28 Şubat Pazar günü sona erecek.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA