• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anadolunun ekonomiye katkısı devam edecek
02 Ekim 2013 Çarşamba 14:02

Anadolu'nun ekonomiye katkısı devam edecek

Lütfi Şimşek, Anadolunun en büyük 500 şirketi sıralamasında 25 Konya firmasının yer almasıyla ilgili, Anadolu'nun ülke ekonomisine katkısının artarak devam edeceğini belirtti.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Ekonomist Dergisinin hazırladığı ‘Anadolu’nun en büyük 500 şirketi’ sıralamasında 25 Konya firmasının yer almasıyla ilgili, Anadolu'nun ülke ekonomisine katkısının artarak devam edeceğini belirtti.

Şimşek, yaptığı açıklamada, Ekonomist Dergisi'nin her yıl hazırladığı ‘Anadolu’nun en büyük 500 şirketi’ sıralamasında 25 Konyalı firmanın yer almasının kendilerini memnun ettiğini ifade etti.

Önceki yıla göre yeni firmaların listede yer alması ve Konya'nın sıralamadaki şirket sayısı ile ülkemizin önemli 5 bölgesi arasına girmesinin şehir ekonomisinin dinamikliğinin bir göstergesi olduğunu ifade eden Şimşek, şunları kaydetti:

"İç Anadolu bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olan Konya, ekonomik anlamda sürekli gelişen bir yapıya sahiptir. Şehrimizde yeni yatırımların sayısının artması ihracatta yakaladığımız yükselişle geleceğe daha umutla bakmaktayız. Büyüme trendimizin ilerleyen dönemde daha da artacağı kanaatindeyiz. Unutmamak lazımdır ki, Türkiye’nin 2023 vizyonunda belirlediği 500 milyar dolarlık ihracat hedefine, Türkiye’de ilk defa Konya 15 milyar dolarlık katkı yapma hedefi belirlemiştir. Anadolu’nun ülke ekonomisine katkısı artarak devam edecektir. Ülke ekonomimizin önemli bir kesimini üstlenen Marmara bölgesinde yaşanan sıkışıklık ilerleyen dönemde Anadolu’ya olan yönelimi daha da arttırmalıdır. Anadolu insanının çalışkanlığı ve girişimci ruhu ülkemizin gelişiminde önemli katkı sağlayacaktır."

Şimşek, şehrin yükselen üretim gücü sayesinde ilerleyen dönemlerde başarı sıralamalarında daha fazla Konya firmasının yer alacağına inancının tam olduğunu vurgulayarak, başarılarını ‘Anadolu 500’ sıralamasında yer alarak gösteren firmaları tebrik etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA