• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anadoluda genç girişimciler atağa geçti
28 Mayıs 2010 Cuma 10:58

Anadolu'da genç girişimciler atağa geçti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde oluşturulan, Ali Sabancı'nın başkanlığını yaptığı Genç Girişimciler Kurulu, Anadolu'da yapılanmasını hızla tamamlayıp önemli güç olma hedefinde ilerliyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde oluşturulan, Ali Sabancı'nın başkanlığını yaptığı Genç Girişimciler Kurulu, Anadolu'da yapılanmasını hızla tamamlayıp önemli güç olma hedefinde ilerliyor.
    

Konya Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başkanlığını Ali Sabancı'nın yaptığı TOBB bünyesinde oluşturulan Genç Girişimciler Kurulu'nun her ilde Genç Girişimciler Kurulları oluşturulması kararı aldığını ifade etti.
    

Bu kapsamda kendilerinin de bu üst çatı bünyesinde Konya Genç Girişimciler Kurulu'nu 41 kişiyle kurduklarını anlatan Koyuncu, kurulun Aralık ayında oluşturulmaya başlandığını, kısa süre önce de protokol ziyaretleriyle faaliyetlere başladıklarını anlattı.
    

Temel amaçlarının, genç girişimcilerin önünü açmak, onlara yol göstermek olduğunu ifade eden Koyuncu, ''Ticaret ve sanayiye taze kan olmak istiyoruz. Bu amaçla, işe sıfırdan kendi olanaklarıyla başlamış ya da aile şirketinin başına geçmeye aday gençlere, ihtiyaç duyacakları eğitim olanağını sunmayı amaçladık. Yani gençlerimizin işlerini, bir önceki nesilden çok farklı olarak, dünya ile uyum içinde, teknolojik bilgi ve olanaklardan yararlanarak bir üst eşiğe taşımaları için, onları organize bir şekilde hazırlamayı amaçlıyoruz'' dedi.
    
     -''YENİ BİR SOLUK GETİRECEĞİMİZE İNANIYORUZ''-
 
Koyuncu, Genç Girişimciler Kurulları olarak hedeflerinin büyük olduğunu ve dayanışmaya dayalı atkif bir faaliyet yürüteceklerini belirterek, şunları kaydetti:''Daha işin başında olan, 28-40 yaş arası genç iş adamlarımızın, çıktığı veya çıkacağı yolda en az kazaya uğraması için donanımlarını artıracağız. İçeriği o kadar zenginleştirilebilecek bir potansiyelimiz var ki; bunlardan biri de en fazla eksiği hissedilen konulardan biri olan, 'doğru girişimcilik kültürünü' gençler arasında yaymak... Gerekirse her genç iş adamı için ayrı bir yol haritası hazırlayıp, uzmanların ve öğretim üyelerinin yardımıyla kendisine öneriler sunacağız. Türkiye'de, Anadolu'da ihtiyacı hissedilen yeni bir soluk getireceğimize inanıyoruz. Ülke genelinde 10 bin kişiye ulaşabilecek bir sayıyla Türkiye'de çok ciddi bir güç olacağız.''
    

Anadolu'daki şirketlerin en önemli sorunlarından birinin de şirketlerin yaklaşık yüzde 95'inin 40 yılını doldurmadan varlığını yitirmesi olduğunu anlatan Koyuncu, ''Şirketlerin bir sonraki kuşağa yol kazası olmadan devredilmesi ve kurumsallaşma için, Genç Girişimciler Kurulu olarak genç girişimciler yetiştireceğiz. Bünyemizde, bizim oluşturduğumuz ortak akıl ortamında birikim ve deneyim sahibi olacak gençlerimiz, büyüklerinin koltuklarına oturdukları zaman bayrağı daha da ileri taşıyabilecek'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA