• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anadolu Süper Ligi’nde üç İttifak şirketi
27 Eylül 2010 Pazartesi 14:52

Anadolu Süper Ligi’nde üç İttifak şirketi

Ekonomist dergisinin geleneksel Anadolunun 500 Büyük Şirketi araştırmasına göre,

Ekonomist dergisinin geleneksel “Anadolu’nun 500 Büyük Şirketi” araştırmasına göre, İttifak Holding şirketlerinden Adese, Selva ve Seha Yapı, Anadolu’nun en büyük şirketleri arasında yer aldı.

İş ve ekonomi dünyasının prestijli yayını, haftalık Ekonomist dergisinin geleneksel olarak gerçekleştirdiği “Anadolu’nun 500 Büyük Şirketi” araştırmasının sonuçları açıklandı. Altı yıldır düzenlenen ve şirketlerin net satış gelirlerine göre yapılan sıralamada bu yıl İttifak Holding iştiraklerinden üç şirket yer aldı.

2009 yılı araştırmasının sonuçlarına göre, Adese Alışveriş Merkezleri, 572 milyon liralık geliriyle Anadolu’nun en büyük 21’inci şirketi olarak genel listenin üst sıralarında yer alırken, “Ticaret-Hizmet” kategorisinde Anadolu’nun en büyük şirketi oldu.

İttifak Holding’in gıda şirketi Selva Gıda, 92 milyon liralık geliriyle genel sıralamada 242’nci sırada yer alırken, kendi kategorisinde Anadolu’nun en büyük 69’uncu şirketi oldu. Holdingin inşaat şirketi Seha Yapı ise 39 milyon liralık büyüklüğüyle genel sıralamada 450, sektörel kategoride ise 11’inci sırada yer aldı.

Araştırma sonuçlarına ilişkin bir açıklama yapan İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Ramazan Keser, Türkiye ekonomisinin gelişmesine, ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkı sağlama vizyonuyla faaliyet gösteren İttifak Holding’in üç şirketinin, ekonominin “Anadolu Süper Ligi” olarak tanımlanabilecek en büyükler listesinde yer almasından mutluluk duyduklarını belirtti.

“Listede yer alan şirketlerimizi yeni yatırımlar, yüksek performans ve verimlilik artışıyla büyütmeye devam ederken, diğer şirketlerimizden listeye yenilerini ekleyebilmek için gayret sarf ediyoruz” diyen Keser, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstikrarlı büyüme ve sürdürülebilir kârlılık politikalarımız doğrultusunda, holding ve iştiraklerimizin sadece ülkemiz insanına değil tüm insanlığa sunduğu hizmeti ve katkıyı artırmak istiyoruz. Listede yer alan her şirketimizi, bu doğrultuda elde ettiğimiz başarıların tescili olarak değerlendiriyoruz.”

2009 yılını 787 milyon liralık konsolide ciro ve 70 milyon liralık yatırımla kapatan, 2011 yılı sonuna kadar cirosunu 1 milyar liranın üzerine çıkarmayı hedefleyen İttifak’ı, iştirakleriyle birlikte ulusal ve uluslararası ölçekte daha etkin bir grup haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Keser, Anadolu’nun en büyükleri listesine giren şirketler ve yeni yatırımları hakkında şu bilgileri verdi:  “Türkiye gıda perakendeciliği sektöründe önemli bir yere sahip Adese’yi, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yeni satınalmalar ve mağaza açılışlarıyla büyütmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda Adese’nin sektördeki konumu çok daha güçlü hale gelecek. Ayrıca, Adese için yurtdışı yatırım fırsatlarını da etkin bir şekilde inceliyoruz.

Türkiye’nin en büyük irmik ve makarna üreticileri arasında yer alan Selva Gıda’nın kapasitesini yüzde 75 artıracak yatırımımız devam ediyor. 2011 yılı ilk yarısında tamamlamış olacağız. Bu yatırımlar, 60 ülkeye yaptığı ihracatla sektörünün en büyük ihracatçıları arasında yer alan Selva’nın ihracata yönelik gücünü belirgin şekilde artıracak.

Holdingimizin inşaat şirketi olan Seha Yapı’yı ise ulusal ve uluslararası ölçekte daha büyük, daha güçlü bir yapı markası haline getirmek istiyoruz. Türkiye’de devam eden projelerinin yanı sıra Seha için uluslararası yatırım imkanlarını da araştırıyoruz. Çeşitli ülkelerde görüşmeler yapıyoruz. Bu yaklaşım ve hedef doğrultusunda Suudi Arabistan’da ‘International Seha Contracting Co. Ltd.’ adını verdimiz şirketin kuruluşunu, geçtiğimiz günlerde tamamladık.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA