• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anadolu Odaları 10. eğitim semineri başladı
01 Ekim 2010 Cuma 15:49

Anadolu Odaları 10. eğitim semineri başladı

Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan:'Mesleğimiz zorlu bir dönemden geçmekte'
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası tarafından düzenlenen Anadolu Odaları 10. Eğitim Semineri başladı.
Antalya Belek’te yapılan ve 26 ilin oda başkanı ile meslek mensuplarının yoğunilgi gösterdiği seminerin açılışına Türkiye Serbest Muhasebeci MaliMüşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) GenelBaşkanı Masum Türker’de katıldı.
Konya SMMM Odası Başkanı İsmailTuran açılış konuşmasında, muhasebeciliğin zorlu bir meslek olduğunu vemeslektaşlarının sürekli kendisini geliştirmesi gerektiğini söyledi.Turan, “Mesleğimiz zorlu dönemden geçmektedir. Meslektaşlarımız,devletimiz, milletimiz kazansın, biz kazanmasak ta olur diyerek bumesleğin zorluğunu çekmektedir. Meslekle ilgili sorunların çözüm yolunakatkı sağlanması ve meslektaşlarımızın stresli ortamdan kurtularakdinlenmeleri için eğitim seminerlerini düzenliyoruz” dedi.
Konya SMMM Odası Onursal Başkanı Ahmet İçyer ise, meslektaşlarını 10 yıldır buseminerde bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.İçyer, yerel olarak 17, ulusal olarak 10’ncusunun yapıldığı AnadoluOdaları Eğitim Semineri ile mesleki sorunların paylaşıldığını vurguladı.

MASUM TÜRKER’DEN DUYGUSAL VEDA

Demokratik Sol Parti (DSP) ve TÜRMOB Genel Başkanı Masum Türker, bu ay yapılacak genel kurulda adayolmayacağını geçmiş dönemlerde açıkladığını hatırlatarak,meslektaşlarına duygusal bir veda konuşması yaptı. Türker,“Meslektaşlarıma bugün TÜRMOB Genel Başkanı olarak son seslenişim. Benivar eden anne ve babam ile birlikte yaşadığım eşim ve çocuklarımdansonraki ailemsiniz. Sizin gibi bir aileye mensup olmaktan mutlulukduyuyorum. 16 yaşında başladığım meslekte risk alarak her şeye göğüsgerdim. Meslekte birleşmek adına bir oda programına katılmaya giderkenailemle trafik kazası bile geçirdim. Aday olmayacağımı bilmelerinerağmen yerime geçmek isteyen ve kendisi de bir siyasi parti de görevalan çalışma arkadaşım beni Maliye Bakanlığı başta olmak üzere her yereşikayet etti ama istediği sonucu alamadı. Görevi ona bırakmadan görevsüremi dolduruyorum” diye konuştu.

ETİK KURULU’NUN KARARINI ELEŞTİRDİ

Masum Türker, parti genel başkanlığı nedeniyle TÜRMOB’a genel başkanolmasının önünde yasal bir engel bulunmadığını ve bu ay yapılacak genelkurulda yeniden aday olmayacağını açıklamasına rağmen kendisine siyasibaskı yapıldığını ileri sürdü. Etik Kurulu’nun iki görevi bir aradayapmasının uygun olmadığı yönünde bir karar aldığını ve bu kararınkendisine ulaşmadan önce bazı internet siteleri ile gazetelerdeyayınlandığını anlatan Türker, “Etik Kurulu’nun aldığı karar etikdeğildir. Bu yönde mahkeme kararları da var. Görevi bırakacağımısöylememe rağmen bana komplo kurdular. Yanı başımdaki arkadaşım iftiraatıyor. Bizden birini TÜRMOB’a başkan yapmamızı engelleyecekler.Muhasebe ölçü ve denge mesleğidir. Bizlerde ölçülü ve dengeli olmamızlazım. 35 yıldır meslek örgütlenmesindeki aktif görevimden ayrılacağım.TÜRMOB’a siyaset karıştı diye beni eleştiriyorlar. Buraya siyasetkarışsa ben sizin karşınızda nasıl konuşabilirim” şeklinde konuştu.

KONUŞMASININ SONUNDA ETİK KURULU KARARI TEBLİĞ EDİLDİ

Bazı televizyon kanallarında canlı verilen açılış konuşmalarının ardındanMasum Türker, verilen arada tekrar açıklama yaparak, Etik KuruluKararı’nın büyük olasılıkla yayını izleyen görevliler tarafındanTÜRMOB’a ulaştırılarak tebliğ edildiğini bildirdi. Türker, karara itiraz ederek kanuni haklarını kullanacağını kaydetti.
Pazar günü sonaerecek seminerde alanında uzman kişiler tarafından muhasebecilere adlimuhasebe, güncel konular ve stresle başa çıkma yolları anlatılacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA