• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana Baba Okulu-3 sona erdi
29 Ocak 2012 Pazar 12:16

Ana Baba Okulu-3 sona erdi

Meram Belediyesi ve Meram Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Ana Baba Okulu-3, yapılan panelle sona erdi. Başkan Kalaycı, yoğun talep nedeniyle en kısa süre içinde...
Belma – Azmi Beğen Yaşam Merkezi’ndeki panele Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Veli Koç ve çok sayıda anne baba katıldı.
Yaptıkları hizmetlerle 7’den 70’e toplumun her kesimini kucakladıklarını vurgulayan Başkan Kalaycı, “Yeni doğan bebekler için ‘İyi ki Doğdun Bebek’ projemiz, ‘Çocuk Sığınma Evlerimiz’, yaşlılarımız için ‘Yalnız Değilsiniz’ projesi, gençlerimiz için ‘İnternet Evleri’ ve ailelerimiz için de ‘Ana Baba Okulları’yla hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlkini 2009’da gerçekleştirdiğimiz Ana Baba Okullarının; halkımızın yoğun ilgisi nedeniyle peş peşe ikincisini ve üçüncüsünü düzenledik. İnşallah en kısa süre içinde de dördüncüsünü düzenleyeceğiz. Bu eğitim seminerlerini gerçekleştirmemizde önemli katkıları olan Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile değerli akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ana Baba Okulu-3, Prof. Dr. Ramazan Arı’nın oturum başkanlığını yaptığı panelle sona erdi. Panele Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, Prof. Dr. Engin Deniz ve Doç. Dr. Erdal Hamarta konuşmacı olarak katıldı.
Oturum başkanı Prof. Dr. Ramazan Arı, “Evlerimiz çok güzel bir şekilde döşenmiş ve her şey dört dörtlük olabilir. Ancak o evde huzur yoksa hiçbir şey yok demektir. Ana Baba Okullarıyla önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Meram Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.
Programa Ankara’dan katılan Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, Konyalıların programa gösterdiği ilgiden övgüyle bahsederek, “Böylesine soğuk ve yağışlı bir havada bu program Ankara’da yapılsaydı bu katılımın gerçekleşmesi mümkün olmazdı. Konyalıların bu kadar duyarlı olması beni mutlu etti” dedi. Anne baba olmanın biyolojik bir özellik olduğunu belirten Yeşilyaprak; “Ancak iyi anne baba olmak öyle kolay kazanılabilen bir özellik değildir. Bunun için çok çalışmalıyız. Ebeveynler olarak hep çocuklarımızı yetiştirmeye ve terbiye etmeye çalışırız. Ama önce kendimizi terbiye etmeli ve kendimizi yetiştirmeliyiz” şeklinde konuştu.
Çocuklara nitelikli zaman ayırmanın önemine işaret eden Prof. Dr. Engin Deniz ise şunları söyledi: “Çocuklara hep ne yapmaması gerektiğini söylüyoruz. Halbuki ne yapması gerektiğini söylemek daha uygundur. Evimizde en küçük odalar çocuk odalarıdır. Yılda sayılı olarak kullandığımız salonları çocuk odası yapmalıyız.”
“Çocuklar herkes kadar değerli olmalı” diyen Doç. Dr. Erdal Hamarta ise, “Çocuklar sevilince değerli olduklarını anlarlar. Fiziksel temas çocuklara güven verme açısından çok önemlidir. Çocukların öğrenmesi çocukken olur. Büyüyünce öğrenir mantığı yanlıştır. Çocuklara karne hediyesi almak doğru bir davranış değildir. Başarılı olması onun için en büyük hediyedir. Çocuk, başarılı olmaktan zevk almalı” şeklinde konuştu.
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, programın sonunda panelistlere çeşitli hediyeler takdim etti. Ayrıca Ana Baba Okulu-3’e katılanlara da sertifikaları verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA