• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana-Baba Okulu-2 eğitimlere başladı
26 Şubat 2011 Cumartesi 13:32

Ana-Baba Okulu-2 eğitimlere başladı

Meram Belediyesi ile Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi(MERAMRAM) işbirliğiyle organize edilen Ana Baba Okulunun ikincisinde eğitimler başladı.

Meram Belediyesi ile Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi(MERAMRAM) işbirliğiyle organize edilen Ana Baba Okulu’nun ikincisinde eğitimler başladı.

Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ilk programa Meram Belediye Başkan Dr. Serdar Kalaycı, MERAMRAM Müdürü Veli Koç ve yaklaşık 700 kişi katıldı.
 

Programın başında kısa bir konuşma yapan MERAMRAM Müdürü Koç, “Aile toplumun temel taşıdır. Geleceğimizin umudu olan çocuklarımızın, içinde doğduğu, ilk becerilerini öğrendiği ve ilk öğrenme arzularının karşılandığı yer ailedir. Bu nedenle çocukların ilk öğretmenleri ailesidir. Sağlıklı aile ortamına sahip çocuklar geleceğin mutlu ve huzurlu toplumunu oluştururlar. Eğitim sadece okulların sağladığı bir durum değildir; aile içindeki eğitim ortamı da önemlidir. Bu amaçla Meram Belediyesi ile birlikte 2 yıldan beri Ana Baba Okulu Projesi’ni gerçekleştiriyoruz” dedi.

Hizmetleri sadece fiziki belediyecilikle sınırlandırmadıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ise şöyle konuştu: “Diğer resmi kurumlarla birlikte güzel programlar gerçekleştiriyoruz. Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile birlikte 2 yılda 4 ortak program gerçekleştirdik ve bu programlara vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Yine MERAMRAM ile birlikte ‘Egitim Her Engeli Aşar’ projesi kapsamında engelli kardeşlerimize yönelik olarak yakın zamanda muhasebe ve bilgisayar kursları açacağız. Gençlerimize yönelik evlilik öncesi eğitim kurslarını da planlıyoruz.”

Protokol konuşmalarından sonra Uzman Psikolojik Danışman Dilek Zekiye Kaşık “Evlilikte İletişim” konulu seminer verdi.

Evlilikte doğru bilinen yanlışları açıklayan Kaşık, “Eğer biz çocuklarımızı kurtaracaksak, onlara güzel bir gelecek hazırlayacaksak önce ev içinde gülen yüzlere ihtiyaç var. Yüzlerimizdeki maskelerle, ruh gibi yaşamımızla çocuklarımıza eğitim vermeye, mutluluğu öğretmeye çalışmayalım. Eşler arasında mutlu bir iletişimin yolu birbirini anlamadan geçer. Ortak bir dil oluştururken ortaya çıkan çatışmalar eşlerin birbirini daha iyi tanımalarına imkan sağlar” dedi.

Programın sonunda konuşmacıya tablo hediye etmek üzere sahneye davet edilen Başkan Kalaycı, hoş bir sürpriz yaparak bunu eşinin yapmasını isteyince salondan büyük alkış aldı.

Ana Baba Okulu-2’nin ikinci oturumu 4 Mart 2011 Cuma günü saat 19.00’da yapılacak. Uzman Psikolog Arzu Çiçekçi katılacağı oturumun konu başlığı; “Ana Baba Tutumları, Çocukla İletişim, Gelişim Dönemi Özellikleri ve Davranış Sorunları.”“Çocukta Yaramazlık ve Baş Etme Yolları” başlıklı 3. ve son oturuma ise Prof. Dr. Ramazan Arı konuşmacı olarak katılacak. 9 Mart 2011 Çarşamba günü saat 19.00’da başlayacak bu oturum yine Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA