• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Amerikalı işadamları Konyada iş yapacak
28 Ocak 2011 Cuma 15:53

Amerikalı işadamları Konya'da iş yapacak

Amerikanın Indiana Eyaleti Belediye Başkanı, bölgenin Ticaret Odası Başkanları ile birlikte Konya Ticaret Odasında iş adamlarıyla bir araya geldi.
Amerika’nın Indiana Eyaleti Belediye Başkanı, bölgenin Ticaret Odası Başkanları ile birlikte Konya Ticaret Odası’nda iş adamlarıyla bir araya geldi. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, “Dış ülkelerle ne kadar çok karşılıklı ticaretimizi geliştirirsek, o kadar çok birbirimizi tanıma ve anlama imkanı buluruz. Konya’nın Indiana ile olan ticaretinin artması için yapılacak girişimler bu açıdan da önemli” dedi.
 Amerika’nın Indiana Eyaleti Muncie şehri Belediye Başkanı Sharon McShurley, Muncie Ticaret Odası Başkanı Jay Julian, Grannt Bölgesi Ticaret Odası Başkanı Tim Eckerle, Doğu İndeana Bölgesi Ticaret Odası Başkanı Bryan Daniel Zuerner ve Indiana Ticaret Odaları Danışmanı Prof. Dr. Necati Sözüöz,  bölgelerinin dış ticaretini artırmak amacıyla geldikleri Türkiye’de  İstanbul’dan sonra Konya’da iş adamlarıyla görüşmelerde bulundu.
 Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, konuk heyeti kabul etti. Konya hakkında bilgi veren Başkan Üzülmez, 1882 yılında kurulan Konya Ticaret Odası’nın bölgenin ekonomik sosyal, kültürel ve eğitim alanında hizmetlerinin bulunduğunu söyledi. Türkiye’nin en büyük ili konumunda olan Konya’nın tarım ve hayvancılık yanında sanayisiyle de ön plana çıktığını anlatan Üzülmez, gıda sanayi ve makine imalatının yükselişini sürdürdüğünü ifade etti. Indiana ile ortak tarafların bulunduğunu, bu eyaletle iş birliği yapmayı önemsediklerini kaydeden Başkan Üzülmez, hem Indiana hem de Konya ve Türkiye açısından önemli işbirliklerine zemin oluşturmaya vesile olmayı dilediklerini söyledi. Üzülmez, ne kadar çok ticaret yapılırsa, her iki ülkenin o kadar çok birbirini tanıma ve anlama imkanı bulacağını bildirdi.
 Indiana’dan gelen heyet Konya Ticaret Odası’nı ziyaretlerinin öğleden sonraki bölümünde Konyalı iş adamları ile bir araya geldi. İş adamlarına ülkelerindeki iş imkanları ve fırsatlarıyla ilgili bilgi veren heyet, Konya’da gördükleri sıcak ilgiden dolayı Başkan Üzülmez’e teşekkür etti.
 Indiana Eyaleti Muncie şehri Belediye Başkanı Sharon McShurley, “Bizler Konya’da gördüğümüz güzellikleri ülkemize döndüğümüzde halkımıza anlatacağız. Özellikle Türk iş adamlarının Amerika’ya girişlerinde karşılaştıkları vize sorununun çözülmesi konusunda girişimlerde bulunacağız. Türk halkının vize alırken karşılaştığı sorunları anlatacağız” diye konuştu.
 Görüşmelerde Konya Ticaret Odası Meclis Başkanı Dr. Seyit Karaca ve Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Konuk heyet akşamda Konya Ticaret Odası’nın Ocak ayı meclis toplantısına katılarak, Meclis üyeleriyle bir araya geldi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Minik öğrenciler camiyi ziyaret etti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA