• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altunyaldız, Beyşehir’de sanayicilerin sorunlarını dinledi
21 Şubat 2016 Pazar 13:04

Altunyaldız, Beyşehir’de sanayicilerin sorunlarını dinledi

AK Parti Konya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Konya’nın Beyşehir ilçesinde silah sanayicilerinin sorunlarını dinledi.

Beyşehir ziyaretinin ilk durağında kendisine eşlik eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile birlikte Beyşehir Belediyesi sosyal tesislerinden Taşköprü Aile Çay Bahçesi’ni gezen ve BSA kanalında Beyşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen Altunyaldız, daha sonra göl kıyısındaki bir restoranda silah sanayicileriyle birlikte onuruna verilen yemeğe katıldı. Burada Beyşehir’de av tüfeği üretimi yapan silah sanayicileri ile bir araya gelen Altunyaldız, Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarının yanı sıra tüfek sektörü temsilcilerinin kendisine aktardığı talepleri de dinledi.
Altunyaldız, burada yaptığı konuşmada, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanarak hükümet tarafından tasarı olarak meclise sunulan, komisyon tarafından da genel kurula çalışmalarıyla aksettirilen AR-GE reform paketini meclisin yasalaştırdığına vurgu yaptı. Bu kapsamda Huğlu’ya ve diğer üreten tüm kesimlere daha rahatlıkla tasarım ve AR-GE merkezi, bunun yanında üniversite sanayi işbirliğine imkan sağlayacak ilave düzenlemelerin yapıldığını belirten Altunyaldız, “Bu kapsamda Huğlu’ya ve diğer üreten tüm kesimlere daha rahatlıkla tasarım merkezi hem AR-GE merkezi hem bunun yanında üniversite sanayi iş birliği ve yetkin yetenekli arkadaşlarımızın çalışmasına imkan sağlayacak ilave düzenlemeler. Ciddi anlamda üretimin derinleşmesi, üretimin katma değeri yüksek alana doğru evrilmesi onun bir anlamda dönüşümünün sağlanması diğer taraftan yüksek teknolojik ürünlere doğru gidişatın temini, tasarım merkezleri ile markalı ekonomiye doğru gidişin sağlanması, tüm bu alanlarda yoğun çalışmalar yapıyoruz” dedi.

altunyaldiz,-beysehir’de-sanayicilerin-sorunlarini-dinledi-2.jpg

"3 AYLIK SÜREÇTE VAATLERİN YÜZDE 73'Ü TAMAMLANDI"
İktidar olarak yaptıkları çalışmalarla seçimlerden sonraki ilk üç ay içerisinde vatandaşlara verdikleri sözlerin büyük bölümünü yerine getirdiklerini de söyleyen Altunyaldız, hükümet olarak iktidara geldikten sonra ilk 3 aylık süreçteki vaatlerinin iki ayın sonunda yüzde 73’ünün tamamlandığını kaydetti. Geri kalan vaatlerin ise bu üç ayın sonunda tamamlanmış olacağını vurgulayan Altunyaldız, “Dolayısıyla hükümetimiz, meclisimiz seçimlerde vatandaşımıza AK Parti olarak verdiğimiz sözlerine yerine getirmek için çalışıyor. Bu kapsamda hamdolsun esnafımıza, çiftçimize, memurumuza, işçimize, asgari ücretlimize söylemiş olduğumuz her şeyi yerine getirdik. Asgari ücretlinin maaşı malumunuz bin 300 lira oldu, emeklilerin ücretine bin 200 lira ilave ödeme geldi. Esnafımıza 30 bin liralık faizsiz ödeme başladı. Genç arkadaşlarımıza karşılıksız proje karşılığı ödemeler hayata geçti. Bunun yanında işini büyütmek isteyen yine genç arkadaşlarımıza ilave yüzde 85 kredi garanti formunda teminat verilmek kaydıyla kredi imkanı geldi. Ayrıca çiftçi kardeşlerimize proje karşılığı yine ilave mali imkanlar gelmiş oldu. Ayrıca bütün bunların yanında tüm üretim ortamının iyileştirilmesi, ekosistemin düzeltilmesi Türkiye’nin üreten gücünün desteklenmesi için her türlü yasal düzenlemeyi yerine getirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

"2023 HEDEFLERİNE DOĞRU KESİNTİSİZ ÇALIŞIYORUZ"
Gündeme ilişkin değerlendirmelere değinen Altunyaldız, “Ekonomik kalkınmamızı, büyümemizi, projelerimizi, reform projelerimizi, üç aylık, altı aylık, bir yıllık hem vaatlerimizin yerine getirilmesini hem vizyoner projelerimizin hayata geçirilmesini hem de reform yasalarının süratle zaman kaybetmeden meclisimizden çıkarılabilmesi ve pratiğe indirilmesi halkımıza yansıtılması, ekonomimize yansıtılması ekonominin canlanması ve 2023 hedeflerine doğru kesintisiz bir şekilde ülkemizin kalkınmasının refahın tabana yaygınlaşmasının ve bu anlamdaki gayretlerimizin devamı için kesintisiz çalışıyoruz. Bizim için önemli olan müspet gündemin, müspet ajandanın terör eylemleri tarafından ya da bölgesel oyunlar tarafından bozulmasına müsaade edilmemesi. Bu anlamda buna asla müsaade etmeyeceğiz. Ülkemizin güvenliğine dönük her türlü saldırıyı bertaraf etmeye kararlıyız. Ülkemizin rutin ortamının kurulması için kararlıyız. Ülkemiz küresel oyunun bozulmasına dönük kararlığını sürdürecek ve hem bölgesinde hem küresel meselelerde etkin bir güç olma yolunda çalışmalarını çabalarını insan merkezli, barış merkezli, demokrasi merkezli, adalet merkezli çalışmalarını sürdürecek. Bu kapsamda inşallah yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Yemek programına, İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül ile Huğlu ve Üzümlü’de av tüfeği üretimi yapan silah sektörünün temsilcileri de katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA