• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altınekinliler dayanışma yemeğinde buluştu
20 Haziran 2009 Cumartesi 18:21

Altınekinliler dayanışma yemeğinde buluştu

Konya Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği burs verdiği 100 öğrencisini dayanışma yemeğinde bir araya getirdi.
Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği burs verdiği 100 öğrencisini dayanışma yemeğinde bir araya getirdi.
 
Ali Akköylü dinlenme tesislerinde gerçekleşen programa Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Altınekin Kaymakamı Adem Kaya, Altınekin Belediye Başkanı Ali Poçan, Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Veli Tekelioğlu ve Altınekinli işadamları ile öğrenciler katıldı.
 
Dernek olarak özelde Altınekin, genelde Konya için çalıştıklarını belirten Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Veli Tekelioğlu, burs verdikleri öğrencileri bir araya getirmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi.
 
Her yıl burs verdikleri öğrenciler ile okul sezonu sonunda bir araya geldiklerini ve sorunlarını dinlediklerini ifade eden Tekelioğlu, öğrencilerin geleceğe daha iyi hazırlanmaları için ellerinden geleni yapacaklarını da kaydetti.
 
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise, “Dayanışma ve kaynaşma toplantılarının insanların birbirini anlaması ve tanıması yönünden önemi büyüktür. Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’de birbirinden değerli öğrenci kardeşlerimizi bir araya toplayarak bu güzel yolda önemli bir adım atmıştır. Hep birlikte hareket eden, birlikte ortak kararlar alan milletler hep kendilerini geliştirmişler ve ilerlemişlerdir. Bizde böyle toplantılarda hem öğrenci kardeşlerimizin sorunlarına ortak oluyor ve görüşlerini dinliyoruz, hem de birbirimizi daha iyi tanıyoruz. İnşallah bu tür organizasyonların arkası gelir” dedi.
 
Altınekin Belediye Başkanı Ali Poçan ise, belediye olarak eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizerek, Altınekin’de eğitim adına güzel projeler hazırladıklarını söyledi.
 
Altınekin Kaymakamı Adem Kaya ise, bir ilçenin gelişmesi için ilçede yaşayan herkesin ortak çalışması gerektiğine vurgu yaparak, “Altınekin’de bu birliktelik ruhunu yakalamak için çalışmalar yapıyoruz. Kaymakamlık olarak önceliğimiz eğitimdir. Altınekin’de her ailenin çocuğunu okutmasını istiyoruz. Zaten ilçe olarak Altınekin’in okuma düzeyi yüksek ama yeterli değil. Ailelerde bize bu konuda çok yardımcı oluyor. Amacımız eğitim seviyesini yükselterek ilçenin gelişmişlik düzeyini artırmak. Bu toplantıda birlikte olduğumuz öğrenci arkadaşlarımızın da bizlere yardımcı olacağını inanıyoruz. Altınekin’i ileriki yıllarda daha güzel yerlere getirebilmek için çalışmalarımız aralıksız sürecek” şeklinde konuştu.
 
Konuşmalardan sonra bütün davetliler tek tek kendilerini tanıtarak görüş ve önerilerini dile getirdi. Program sonunda ise davetlilere Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun “Stratejik Derinlik” adlı kitabı hediye edildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA