• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altınekinden Recep Konuka ziyaret
06 Şubat 2012 Pazartesi 18:30

Altınekin'den Recep Konuk'a ziyaret

Altınekin heyeti, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk'a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Tarımsal sanayi tesislerini ilçelere yaygınlaştırarak, tarımsal üretimi arttırmayı ve istihdamı yaygınlaştırmayı hedefleyen ve bu çerçevede tüm yatırımlarını ilçelere yapmayı bir görev sayan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a, bölge halkının temsilcilerinden tebrikler yağıyor.

Konya Şeker tarafından Altınekin ilçesine yapılan Tohum Üretim Tesisleri, Beta Tohumculuk Tesisleri ve son olarak inşaatına başlanan Ham Yağ İşleme Tesisleri’nin bölgelerine yapılmasından dolayı teşekkürlerini bildirmek için Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’u ziyaret eden Altınekin, Dedeler ve Akıncılar Belediye Başkanları ile Altınekin Ziraat Odası Başkanı ve delegelerden oluşan bir heyet, ilçelerine yapılan hizmetler için başkan Recep Konuk’a plaket verdiler.
Altınekin Belediye Başkanı Ali Poçan ve beraberindeki Dedeler Kasabası Belediye Başkanı Mehmet Elmalı, Akıncılar Kasabası Belediye Başkanı Muharrem Dere,  Altınekin Ziraat Odası Başkanı Bekir Kağnıcıoğlu ile Ziraat Odası delegelerinden oluşan heyetle görüşen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Anadolu insanının bu ülkenin emniyeti olduğunu, onların da gelirden pay almaları, varlıklarını katlamaları ve geliştirmelerinin en az diğerleri kadar onların da hakkı olduğunu belirterek, “Kalkınma lafla fitne üretmekle olmaz. İcraat ile olur. Hayata geçirmekle mümkündür. Çok şükür kurumumuz bugün Türkiye’nin en büyük 34. Kuruluşu olmayı da bu anlayıştan dolayı oraya taşımış ve oturmuştur.  Bütün bu yapılanlar üreticilerin refahı ve mutluluğu içindir. Onların geleceği içindir” dedi.
Konya Şeker’in hızlı büyümesinden dolayı ülkede birilerinin rahatsız olduğunu ve son günlerde bu büyümeyi hazmedemeyenlerin pervasızca saldırılara başladığını ifade eden Recep Konuk şöyle konuştu;

“Bu kurumun çok büyümesi birilerini rahatsız ediyor. Çünkü bu Konya Şeker büyüyerek birilerinin ayağına basıyor.  Biz çiftçiyi Konya şeker olarak damla-sulamada koruyoruz. Siz oraya girmeyin, üretmeyin diyorlar. Biz gireceğiz ve üretmeye de devam edeceğiz. Tohum sizin işiniz mi diyorlar? Ne işiniz var sizin tohumla diyorlar?  Tohumu biz üreteceğiz. Tohum üreticinin en önemli girdisidir.  Üretici tohumun içinde yer alacaktır. Ve bundan da payını alacaktır. Etliye- sütlüye karışmaya karar verdik dedik, dünyanın en büyük et süt entegre tesislerinin temelini Konya’da attık ama ardından da bir çok kurum ve kuruluş ayağa kalktı.  Sizin ne işiniz var bırakın biz üreticiyi sömürmeye devam edelim. Ama sömürülecek hali kalmadı üreticinin.  Üreticiye biz sahip çıkacağız, üretici daha da çok üretecek. 
Siz üretmeyin diyorlar. Biz üretince de bu kez ne yapıyorlar? Hemen saldırıyorlar bize. Bir kılıf uyduruyorlar, top yekün yükleniyorlar.  Bunun örnekleri çok fazla. Patatese karışmayın, sıvı şekere karışmayın, biz üretelim diyorlar. İnsanların sağlığıymış, çocukların geleceğiymiş umurlarında değil.”
“Anadolu insanı üretecek. Biz sadece zirai üretim yapmayacağız. Biz sanayideki üretimde de var olacağız. Oradan da payımızı üretici olarak alacağız” diyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Altınekin’e  kurulan ham yağ fabrikasının da bunlardan bir tanesi olduğunu, ancak tesislerin  Altınekin’e kurulmuş olmasının dışında özellikle tüm Türkiye’nin bundan daha çok faydalanacağını vurguladı.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, kendisine teşekkür ziyaretine gelen Altınekinli heyete daha sonra şunları söyledi;
“Tek bir gayretimiz, tek bir niyetimiz, tek bir hedefimiz  vardır; ülke insanının dünyadaki üretimden pay almasıdır. Ülke insanımızın hak ettiği yerde olması ve ayağa kaldırılmasının alt yapısını hazırlamaktır. 

Biz kaynak oluşturduk ve oluşturduğumuz kaynaklarla yeni tesisler yaptık. Konya Şeker’in yirmiye yakın fabrikasında kimsenin tek kuruşu batmamıştır.   Ve Konya Şeker 1 miyar dolar yatırımın büyük bir kısmını yaklaşık 700 milyon dolarlık bölümünü bizatihi yapmış, hayata geçirmiş ve bedelini ödemiştir. Bu yılda inşallah 300 milyon dolarlık yatırımla, 1 milyar dolarlık yatırıma Konya Şeker’i taşıyacağız. 

Ancak biz bunları yaparken, bunu durdurmak isteyen, buna mani olmak isteyen , ayağına bastığımız  birçok şirketin firmanın olduğunu unutmayın . Konya’da oluşturulmaya çalışılan spekülatif çalışmaların  altında da bunların olduğunu unutmayın.   Bunlar bu iyi gidişatı, doğru gidişatı durdurmak, kendi menfaatlerini daha da güçlendirmek adına pervasızca saldırılarına devam edeceklerdir.  Ama bizler inadına ülkemizin ve milletimizin gelişmesi için yüreğimizi, gönlümüzü ve ruhumuzu da bu işin içine koyarak bu memleketi kalkındıracağız, üreticiyi tefeciliğe fukaralığa mahkum ettirmeyeceğiz.
Bizi burada Altınekin belediye başkanı, Ziraat Odası başkanlarımız, belediye başkanlarımız ilgili diğer temsilci arkadaşlarımız, kısaca Altınekinli’leri burada topyekûn görmek,  bu kararlılığa olan desteğin ve buna olan saygının da sonucudur diye düşünüyorum ve desteğinizden dolayı da hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un üreticilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti bildirmesinden sonra söz alan Altıekin Ziraat Odası Başkanı Bekir Kağnıcıoğlu ve beraberindeki Ziraat Odası delegeleri, ilçelerine büyük hizmetleri bulunan Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a bu hizmetlerinden ve katkılarından dolayı plaket vermek için buraya geldiklerini belirterek, İlçemize, bölgemize büyük yatırımlar yaparak, hem ilçemizin kalkınmasına ciddi anlamda destek veren ve hem de bölge insanımızın aş ve iş sahibi olmasını sağlayan sayın başkanımız Recep Konuk’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Bizim burada bulunma sebebimiz başkanımıza olan desteğimizdir. Biz her zaman bize sahip çıkan, bizim sorunlarımızla ilgilenen Recep başkanımızın yanındayız. Çiftçi vefakardır, cefakardır. Kendisine sahip çıkanı unutmaz. Bizim burada olmamız başkanımıza olan desteğin bir ifadesidir” dediler.

Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un konuşmasının ardından söz alan Altınekin merkez Belediye Başkanı ALİ Poçan, bugünkü ziyaretlerinin ana sebebinin, Konya Şeker’in  ve Recep Konuk Bey’in Altınekin ilçesine yapmış olduğu yatırımlara bir teşekkür mahiyetinde olduğunu ifade ederek, şu açıklamayı yaptı;
“Altınekin’e getirilen Beta Tohumculuk ve daha sonra yağ fabrikası temelini atmak suretiyle , Altınekin’in sosyo-ekonomik değerlerinin yükseldiğini  ve ileriye dönük çok büyük tarımsal hareketlerin olacağını , tarımsal manada üretim deseninin değişmesinde çiftçilerimize çok büyük katkıda bulunacağına inanıyoruz. Bu manada ilçeye yayılan hizmetlerin, kooperatif üyelerinin bulunduğu ilçelere yapılması Konya Şeker ve Recep Konuk başkanın yaptığı büyük hizmetlerdendir. Biz bu manada başkanı onore etmek için beraber olduğumuzu bir defa daha bildirmek için burada toplanmış bulunmaktayız.”

Ali Poçan’dan sonra söz alan Dedeler Kasabası Belediye Başkanı Mehmet Elmalı ve Akıncılar Kasabası Belediye Başkanı Muharrem Dere ise düşünceleri şöyle paylaştılar;

“Bugün Konya Şeker’e ve Pankobirlik Genel Başkanımız sayın Recep Konuk Beyi ziyarete geldik. Konya şeker’in çalışmalarını ikiye bölmemiz lazım. Sayın başkandan önce ki durum ve  sonra ki durum diye.  Mevcut Başkanımız Recep Konuk’un seçilmesiyle Konya Şeker fabrikası bir ivme kazanmıştır. O ivme ile beraber çiftçide cebinde para bulmuştur.  Adeta her eve bir istihdam ortamı sağlanmıştır.  Bunun en basit örneği, kendisinin de öyle bir tabiri var hoşuma gitmişti, “biz etliye-sütlüye karışıyoruz” demişti.  Ben sayın başkanın etliye- sütlüye karışmasını seviyorum.”

 

 

YORUMLAR
DURMA İLERLE,ÜRETİCİ HER ZAMAN SENİNLE
FATİH GÖKBÖRÜ
BAŞKANIM SENİNLE GURUR DUYUYORUZ.YAPMIŞ OLDUĞUN YATIRIMLAR ÇOK YERİNDE OLAN YATIRIMLAR.ALTINEKİNE KİMSE BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKMADI.KİMSENİN BİR DİKİLİ AĞACI DAHİ OLMADI.SAYENDE TÜM ALTINEKİNLİNİN BİR AĞACI VE FABRİKASI OLACAK.SAĞOL BAŞKANIM.
212.174.172.2
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA