• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altınekinde birlik mesajı
01 Şubat 2010 Pazartesi 09:07

Altınekin'de birlik mesajı

Panko Birliğe üye 6 bin Altınekin'li çiftçinin ortak hareket etmesi amacıyla Altınekin Belediye
Panko Birliğe üye 6 bin Altınekin'li çiftçinin ortak hareket etmesi amacıyla Altınekin Belediye Meclisi Salonu'nda Altınekin Kaymakamı Mithat Can Kutluca'nın başkanlığında toplantı yapıldı.
Toplantıya, Altınekin İl Genel Meclisi Üyeleri Kamil Zeybekoğlu ve Orbay Kaya ile Altınekin Belediye Başkanı Ali Poçan, Akıncılar Belediye Başkanı Muammer Dere, Dedeler Belediye Başkanı Mehmet Elmalı, Oğuzeli Belediye Başkanı Sami Yatkın'ın yanı sıra ilçeye bağlı Akçaşar, Ayışığ, Akköy, Hacınuman, Karakaya, Koçyaka, Mantar, Ölmez, Sarnıç, Topraklık, Yenikuyu ve Yeniyayla Köyü Muhtarı katıldı. Toplantıya sağlık sorunları bulunan Borukkuyu ve Koçaş köyü muhtarları Kaymakam Kutluca'nın bilgisi dahilihde toplantıya mazeretleri dolayısıyla katılamadılar.Kaymakam Kutluca'nın başkanlığında 3 saat 15 dakika süren toplantı sonun da şu sonuç bildirisi deklere edildi.
"Bu tarihten itibaren Altınekin'de bulunan 6 bin pancar yetiştiricisikarşılaşılan sorunlar da ortak görüş ve birlikte haret edilmesi, budan böyle Altınekin'li pancar yetiştiricilerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmalarının sağlanması ve ortaklaşa işlerin yapılması" kararlaştırıldı.

Toplantıda; ayrıca bundan böyle yapılacak olan toplantıların düzenli bir hale getirilmesi, her iki haftada bir Kaymakam veya Kaymakamın uygun gördüğü bir kişinin başkanlığında toplantı yapılmasına, bundan sonra ki toplantının 12 Şubat 2010 saat: 09.30'da Altınekin Belediye Düğün Salonunda yapılmasına karar verildi.

İkinci toplantıya, hazıronun yanı sıra İlçe Parti Başkanları, sivil toplum kuruluşları (STK) ve pancar yetiştiricilerin Grup Başkanların davet edilmesi kararlaştırıldı.

Ayrıca toplantıda; toplantıların verimli geçmesi amacıyla 'Çalıştay' oluşturulmasına, bu Çalıştay'ın Kaymakam Mithat Can Kutluca'nın başkanlığında, İl Genel Meclis Üyeleri Kamil Zeybekoğlu, Orbay Kaya, Altınekin Belediye Başkanı Ali Poçan Dedeler Belediye Başkanı Mehmet Elmalı, Vakıf Müdürü Ruhi ÇOK, Akçaşar Köyü Muhtarı Ali Türkmenoğlu ve Ölmez Köyü Muhtarı İsmail Ölmez'den oluşmasına oy birliği ile karar verildi.

Çiftçilerin birlikte hareket etmesi için bir sivil toplum kuruluşu (STK) altında bir araya gelmeleri Kaymakam Mithat Can Kutluca tarafından tavsiye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA