• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altınekin eğitimde ilerliyor
23 Haziran 2014 Pazartesi 11:14

Altınekin eğitimde ilerliyor

Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği burs verdiği 124 öğrencisini dayanışma yemeğinde bir araya getirdi. Her ay üniversite öğrencileriyle yaptıkları toplantıların amacının sadece öğrencilere burs vermek olmadığını ifade eden Dernek Başkanı Veli

Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden burs alan üniversite öğrencileri için 2013-1014 eğitim yılı kapanış toplantısı yapıldı. Altınekin’de gerçekleşen programa Ak Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Veli Tekelioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Altınekin Kaymakamı Haydar Köktaş, Altınekin Belediye Başkanı Muharrem Dere ve öğrenciler katıldı.
‘EĞİTİM ARTARSA GELİŞME ARTAR’
Altınekinliler Derneği sayesinde birlikte olduklarını, bundan da mutluluk duyduğunu ifade eden Ak Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Derneğin kuruluşundan beri destek ve başarılarının artarak devam ettiğini söyledi. “Bizler sizin için varız” diyen Türkmenoğlu, “ Devlet, STK’lar olarak sizin için çalışıyoruz. Çünkü Türkiye’de ne kadar eğitimli insan olursa o kadar gelişmemiz artar. Artık kendimize olan güvenimiz arttı. Kendi değerlerimize ve başarımıza inanmamız gerekiyor. Dernek yönetimine ve hayırsever iş adamlarına verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
‘AMACIMIZ SADECE BURS VERMEK DEĞİL’
Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Veli Tekelioğlu, her ay üniversite öğrencileriyle yaptıkları toplantıların amacının sadece öğrencilere burs vermek olmadığını söyledi. Tekelioğlu, “Asıl amacın hemşehrilik şuurunun oluşmasını sağlayarak öğrencilerin birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlamak ve bu tanışıklığı ileride daha aktif bir şekilde kullanarak ilçemize, şehrimize ve Ülkemize daha iyi hizmetler sunabilmek adına gerçekleştiriyoruz” dedi. Dernek olarak eğitime önem verdiklerinin altını çizen Tekelioğlu Altınekinliler derneği olarak 124 üniversite öğrencisine her ay burs yardımında bulunduklarını ifade etti.  Hayatta bir takım engellerle karşılaşılmasının normal olduğunu ifade eden Tekelioğlu, “Bizim maksadımız bu zorluğu yenmek bu maksatla burada toplanıyoruz. Bu zorlu yolda engellerin çıkması gayet normal ama bu bizim moralimizi bozmayacak. Biz bu işi yapamayacağız demeyeceğiz, mücadele edeceğiz ve bu şekilde de başaracağımıza inanıyorum. Bunun içinde kendimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Kendimizi iyi yetiştiremezsek kaynaklarımızı iyi kullanamazsak güçlü olamayız ve zorluklara karşı boyun eğmiş oluruz. Biz bu mücadeleyi başlattık siz sürdüreceksiniz. Önümüzdeki yıllarda Altınekin’i daha da ileriye taşıma gayreti içerinde olacağız.” Dedi.
‘KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRİN’
Son yıllarda Türkiye’de siyasi istikrar ve gelişmenin olduğunu belirten Tekelioğlu, “ Yurt dışına giden sanayicilerimiz şunu görüyor ki, ülkemiz inanılmaz derecede ilerliyor. Bu ilerlemeyi sürdürebilmemiz için sizlerin iyi yetişmesi ve kendinizi geliştirmeniz lazım. Bunun için bizler her türlü yardıma hazırız.” Diye konuştu.
‘BİRLİK VE BERABERLİK PERÇİNLENİYOR’
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli bu tür toplantıların birlik ve beraberliği perçinlediğini ifade ederek dernek yöneticilerine teşekkür etti. Eğitimin önemine değinen Başkan Hançerli “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize sahip çıkmak zorundayız dedi. Karatay Belediyesi olarak da eğitime büyük destek verdiklerini ifade eden Başkan Hançerli eğitime olan bu desteğimiz artarak devam edecektir” dedi.
‘SILAYI RAHİM YAPIYORUZ’
Altınekinliler Derneği’nin yüksek öğrenim gören öğrencilere burs verilmesi ile ilgili çok farklı faaliyetleri olduğunu belirten Hançerli,  “Her yıl 8 ay veriliyor. Burs verilen öğrenci sayısı her geçen yıl artıyor.  Bu en son verilecek bursun yeri önemli. Daha önceki yıllarda Akıncılar Beldemizde, Oğuzeli beldemizde, Dedeler beldemizde ve Karatay Belediyemizde olan son toplantın bu yıl Altınekin’de oldu. Özellikle ilçemizde okuryazar seviyesini sayısını daha üst seviyeler çıkarmak babından bu tür faaliyetler hakikaten çok önemli. İnsanın gözleri yaşarıyor. Hem sılayı rahim yapıyoruz. Hem memleketimizi görüyoruz. Hem de Konya’da oturan Altınekinli öğrencilerimiz memleketlerini görüyor. Bu burslarından en önemli faydalarından biri de birbirini tanımayan öğrenciler birbirlerini tanıma fırsatın veriyor. Dernek başkanın yönetimin hayırsever iş adamlarını tebrik ediyorum” şeklinde görüş belirtti.

BİRLİKTELİK RUHU İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

Altınekin Kaymakamı Haydar Köktaş ise, bir ilçenin gelişmesi için ilçede yaşayan herkesin ortak çalışması gerektiğine vurgu yaparak, "Altınekin'de bu birliktelik ruhunu yakalamak için çalışmalar yapıyoruz. Kaymakamlık olarak önceliğimiz eğitimdir. Amacımız eğitim seviyesini yükselterek ilçenin gelişmişlik düzeyini artırmak. Bu toplantıda birlikte olduğumuz öğrenci arkadaşlarımızın da bizlere yardımcı olacağını inanıyoruz. Altınekin'i ileriki yıllarda daha güzel yerlere getirebilmek için çalışmalarımız aralıksız sürecek" şeklinde konuştu.

‘DESTEĞE HAZIRIZ’

Kurulduğu günden beri öğrencilere desteğini esirgemeyen Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimine teşekkür eden Altınekin Belediye Başkanı Muharrem Dere, derneğin yapacağı her türlü faaliyette desteğe hazır olduklarını belirtti. Dere,  “Kurulduğu günden bu güne kadar her yıl üniversite okuyan öğrenci sayımız arttı. Bundan mutluluk duyuyoruz. Her ay düzenlenen toplantılar ile birbirimizi tanıma imkânı buluyoruz” dedi. 

İSMAİL POÇAN / YENİ HABER
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA