• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altay MÜSİAD yönetimiyle bir araya geldi
21 Mart 2012 Çarşamba 14:33

Altay MÜSİAD yönetimiyle bir araya geldi

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Müsiad Konya Şubesi Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek yatırım ve projeler ile ilgili bilgi verdi.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Müsiad Konya Şubesi Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek yatırım ve projeler ile ilgili bilgi verdi. Müsiad Yönetim Kurulu, Selçuklu Kongre Merkezi’nin (SKM) kentimiz için önemli bir yatırım olduğunu söylediler.
 
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Müsiad Konya Şubesinin Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Selçuklu Belediyesi’nin çalışmaları ve yatırımlarını Müsiad Yöneticilerine anlatan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, özellikle önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan Selçuklu Kongre Merkezi hakkında detaylı bilgi verdi. Müsiad yönetimi büyük bir ilgiyle karşıladığı Selçuklu Kültür Merkezi projesinin Konya için önemli bir yatırım olduğunu belirttiler.
Kongre Merkeziyle ilgili teknik bilgi veren Başkan Altay, “İnsanların barış içerisinde bir arada yaşamasında, hoşgörü ve karşılıklı benimsemenin bir aracı olarak kültür yapılarının da imgesel bir anlamı vardır. 24.464 m²’lik arazi üzerinde toplam 29.700 m²’lik inşaat alanına sahip olan Selçuklu Kongre Merkezi; tek bir çatı altında farklı işlevlere atanmış bağımsız kütlelerin bir arada ele alınması yaklaşımıyla, sosyal bütünleşme ve kültürün paylaşımının merkez olduğu bir sinerjiden yararlanacak biçimde tasarlanmıştır. Selçuklu Kongre Merkezi’nde; açık, yarı-açık ve kapalı fuaye mekanlarını paylaşan 2200 kişi kapasiteli amfi formunda ve çok-balkonlu kongre ve yine amfi formunda 800 kişilik tiyatro salonu ile kutlama ve çeşitli toplantıların gerçekleştirilebileceği, gerektiğinde birleşebilecek üç bölümden oluşan toplam 1000 kişiye ev sahipliği yapacak sokak kotunda yer alan balo salonu, ana mekanları oluşturmaktadır.
 
 Ancak Merkez, sadece bu ana mekanların faaliyette olduğu zamanlarla kısıtlı olmayıp, restoran-cafeleri, tematik dükkanları, cep sineması, atölyeleri ve toplantı mekanları ile kentin yoğun olarak kullanılan buluşma ve cazibe noktası olacaktır. Barındırdığı işleve bağlı olarak farklılaşan yükseklikleriyle ana ve yan fonksiyonlara atanan kütlelerin yanı sıra 9.500 m²’lik açık, 100 araçlık da kapalı otopark alanı ayrılmıştır. Zemin altında ayrıca fuayenin devamı, prova odaları ve dekor depolarıyla birlikte mekanik hacimler yer almaktadır.” dedi.
Selçuklu Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Müsiad Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, “ Selçuklu bölgemiz Konya’nın en hızlı gelişen ve son dönemin en değerli bölgesi haline gelmiştir. Nüfus olarak da hızla büyüyen Selçuklu gerek yaşam standardı, gerekse sosyal olanakları ile ilimizin en değerli bölgelerinden biridir.
Bu noktada, Selçuklu Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip etmekteyiz. Başkanımız Uğur İbrahim Altay, ilçenin önümüzdeki dönemde ihtiyaçlarını tespit edip önemli yatırım projelerini hayata geçirmektedir. Son olarak Selçuklu Kongre Merkezi’de ilimiz için önemli bir yatırım olacaktır. Şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak bu merkezin en kısa zamanda hayata geçmesi en büyük dileğimizdir.
Diğer taraftan iş adamları olarak ilimiz belediyelerinin özellikle Konya firmalarına destek vermesi önem taşımaktadır. Belediyelerimizin hizmet veya ürün alımlarında şehrimiz firmalarını tercih etmesi, ilimizin ekonomik kalkınması ve şehrimiz firmalarının daha da büyümesini sağlayacaktır. Selçuklu Belediyesi’nin de bu konuda hassas davranacağına inancımız tamdır.” dedi.
Müsiad Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı aslan Korkmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA