• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altay: “Daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz”
28 Nisan 2016 Perşembe 16:45

Altay: “Daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz”

Özel Diltaş, Esentepe ve Yazır Şehit Osman Küçükdillan İlkokulu 4. sınıf öğrencileri, belediye hizmetlerini daha yakından tanımak amacıyla Selçuklu Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Özel Diltaş, Esentepe ve Yazır Şehit Osman Küçükdillan İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri yerel yönetim çalışmalarını yerinde incelemek ve belediyenin işleyişini daha yakından tanımak amacıyla Selçuklu Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Selçuklu Belediyesi birimlerini gezerken müdürlük çalışmaları ile ilgili bilgiler alan öğrenciler, Selçuklu Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı yatırımların maket çalışmalarını büyük bir dikkatle inceledi. Ziyaretin devamında, Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu’nun da ağırlanan öğrencilere belediye meclisinin işleyişi hakkında bilgi verildi.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la da görüşme fırsatı bulan öğrenciler, Başkan Altay’a belediye ve başkanlık çalışmaları ile ilgili cevabını merak ettikleri sorular yönelttiler. Öğrenciler Meclis Salonu’nda temsili meclis çalışmasını da uygulamalı olarak gerçekleştirdi.
Selçuklu Belediyesi’ne ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Altay, öğrencilere meclisi anlattı. Başkan Altay, “Belediyenin yürütme organı belediye meclisi ve burada belediye meclis üyesi ağabeyleriniz ve ablalarınız var. 45 kişiden oluşan mecliste her ay 2 toplantı yapıyoruz. Belediyenin bütçesini ve diğer işleri burada aldığımız kararlarla yürütüyoruz. Etrafınızda hemen görebildiğiniz parklar, yeşil alanlar ve oyun grupları ve Kelebekler Vadisi gibi projeler ilçe belediyemiz tarafından yürütülüyor. Bunların hepsi size daha iyi bir gelecek hazırlamak için yaptığımız çalışmalar” dedi.
Öğrencilere temiz çevre için çöpleri yerlere atmamaları tavsiyesinde bulunan Başkan Altay, bunu Selçuklu Belediyesi’nin temizlik harcamaları ile ilgili rakamsal örnek verdi. Başkan Altay, “Selçuklu’da temizlik hizmetlerine ayrılan para ile ilçemize her ay 1spor salonu yapılabilir. Harcanan bu paralarla daha fazla park, okul, sağlık tesisi ve spor salonu yapılabilir. Onun için çöpleri lütfen yerlere atmayın. Bu konuda sizlerden destek bekliyoruz. Etrafınızda çevreyi kirletenlere karşı da birer gönüllü olun” dedi.
Selçuklu Belediyesi tarafından günün anısına çeşitli hediyeler ile uğurlanan öğrenciler, ev sahipliğinden dolayı Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA