• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altay Beyşehirde siyaset akademisine katıldı
02 Nisan 2012 Pazartesi 14:08

Altay Beyşehir'de siyaset akademisine katıldı

Ak Parti Genel Merkezi tarafından Beyşehir de düzenlenen Siyaset Akademisi programında konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Siyaset gönül işidir dedi.
Ak Parti Genel Merkezi tarafından Beyşehir de düzenlenen Siyaset Akademisi programında konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Siyaset gönül işidir” dedi.
Yerel yönetim deneyimine sahip isimler tarafından verilen ‘Deneyim Paylaşımı’ dersinde, akademiye katılanlarla biraya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye başkanlığı süresince yaşadığı tecrübeleri katılımcılarla paylaştı. ‘Deneyim Paylaşımı’ konusunda birikimlerini anlatmak için Beyşehirlilerle bir araya gelen Başkan Altay, konuşmasında Selçuklu Belediyesinin yaptığı hizmetleri anlattı. Selçukluların Konya’yı yüzyıllarca başkent olarak kullandığını hatırlatan Başkan Altay, “Kadim bir medeniyete başkentlik yapan şehrimize yakışır hizmet ediyoruz.” dedi.
“Şehrimiz büyük bir geçmişe sahip”
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya’yı tanımak için önce Selçuklu Medeniyetini tanımak gerekir. Osmanlı’ya ışık tutan Selçuklu Medeniyetidir. Selçuklu Medeniyeti; kültür, bilim, düşünce, ticaret ve sanat ile ayrı bir yer edinmiştir. Selçuklu Mimarisi tüm dünyaya örnek olmuştur. Günümüzde bu medeniyetin izlerinin en güzel örneklerini Beyşehir ve Konya başta olmak üzere birçok yerde görmek mümkün. Selçuklu bilim, düşünce ve kültürde önemli isimler yetiştiren bir çoğuna da kucak açan bir Medeniyettir. Adını taşıdığımız Selçuklu bu bakımdan bizim için daha büyük önem taşıyor.” dedi.
İhtiyaçları belirlenerek hizmet üretiliyor
Programda, Selçuklu Belediyesinin yaptığı hizmetlerle ilgili bilgi veren Başkan Altay, “Nüfus ve gelişmişlik bakımından Konya’nın en büyük ilçesi olan Selçuklu da hizmetlerimizi ortak akıl ile yürütüyoruz. Göreve geldiğimizde ilk olarak ilçemizde yaptığımız anketlerle öncelikli ihtiyaçları belirledik ve bu doğrultuda harekete geçtik. Bir bölgede yapılacak hizmetten önce mutlaka o bölgede yaşayanların fikrini alıyoruz. Hizmet sıralamamızı da buna göre şekillendiriyoruz. Planlı ve programlı çalışmayla, kaynakları en verimli şekilde kullanarak yatırım yapıyoruz. Fiziki belediyecilik kadar sosyal ve kültürel belediyeciliğe de önem veriyoruz.” diye konuştu.
“Siyaset gönül işidir”
“Siyaset yapmak gönül işidir ve siyasetin içinde bulunmak hizmet yapmaktır.” diyen Başkan Altay sözlerine şöyle devam etti: “Belediye Başkanlığı bir sevda ve hizmet heyecanı ile yapılmalıdır. Gönlünüzde o şehirle ilgili bir heyecan yoksa başarılı olamazsınız. Geceniz gündüzünüz bu şehir için neler yapabilirim ile dolu olmalıdır. Hizmet ettiğiniz bölgede size sevgi ve güven yok ise, makamınızda işleri sevk ve idare eden biri olmaktan öteye gidilemez. Bu nedenle halkla iç içe olmak gerekir.” dedi Başkan Uğur İbrahim Altay’ı büyük bir dikkat ve heyecanla takip eden katılımcılar, Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan hizmetler karşısında duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Altay’a teşekkür ettiler. Ak Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a programa katılımı nedeniyle teşekkür ederek tablo hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA