• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alo, üşüdüm kaloriferleri yakın!
15 Aralık 2010 Çarşamba 16:10

Alo, üşüdüm kaloriferleri yakın!

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir ilke imza atarak il genelindeki okullarda çeşitli sebeplerden dolayı yanmayan okul kaloriferleri için 'Alo üşüdüm' ihbar hattı kurdu. Öğrenci ve veliler ihbar hattını arayarak ..
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir ilke imza atarak il genelindeki okullarda çeşitli sebep-lerden dolayı yanmayan okul kaloriferleri için 'Alo üşüdüm' ihbar hattı kurdu. Öğrenci ve veliler ihbar hattını arayarak milli eğitim müdürlüğüne şikâyette bulunuyor.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelindeki okullarda çeşitli sebeplerden dolayı yan-mayan okul kaloriferleri için 'Alo üşüdüm' ihbar hattı kurdu. Öğrenci ve veliler ihbar hattını arayarak milli eğitim müdürlüğüne şikâyetlerini dile getiriyor.

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı tüm yurtta olduğu gibi Konya'da da hayatı olumsuz etkiliyor. Bazı ilçelerde eğitime ara verilirken İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin soğuktan etkilenmemeleri için 'Alo üşüdüm' ihbar hattını devreye soktu. Başta yakıt ihalelerinin geç yapılması olmak üzere çeşitli sebeplerle kaloriferi yanmayan okulda öğrenim gören öğrenci ve veliler bu hattan Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikâyetini iletiyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan Alo Üşüdüm hattında 6 kişi görev yapıyor. Şi-kâyetleri alan operatörler şikâyetleri anında yetkililere bildiriyor.

Bazı okullardaki ısıtma sistemlerinin eski olması nedeniyle ısınmada yaşanabilecek aksaklık-ların önüne geçmek için ihbar hattını hayata geçirdiklerini açıklayan Konya İl Milli Eğitim Müdür vekili Seyit Ali Büyük, şu ana kadar okullardaki yakıt sorunu dışında çeşitli konularda yaklaşık 100 şikayet konusunun kendilerine geldiğini de dile getiren Büyük “Bu konuları anında inceleyip çözüme kavuşturduk. Bununla birlikte şikâyeti bize ileten velilere de sorunun çözümü ile ilgili olarak bilgi verdik” dedi.

Müdür Vekili Büyük, öğrenci ve velilerin 353 30 56 nolu “Alo Üşüdüm” hattı arayarak şikâ-yetlerini bildirmelerini istedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA