• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Allahtan başka kimseden korkmayız
19 Kasım 2011 Cumartesi 09:45

Allah'tan başka kimseden korkmayız

Başbakan Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKKya seslenerek, Bizim Allaha muhabbetimiz ve korkumuzdan başka kimseden korkumuz yoktur, bu da böyle biline dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK’ya seslenerek, “Bizim Allah’a muhabbetimiz ve korkumuzdan başka kimseden korkumuz yoktur, bu da böyle biline” dedi. Erdoğan dün Bitlis Eren Üniversitesi’nde düzenlenen toplu açılış töreninde ve partisinin il gençlik kolları kongresinde konuştu. Erdoğan, CHP ve BDP’ye de çattığı konuşmasında, özetle şunları söyledi:

“Demokrasi, terörün ilacıdır, panzehiridir. Demokratik standartlar yükseldikçe, yatırımlar arttıkça, geçmişin hataları telafi edildikçe, benim bu bölgedeki kardeşim de gerçeği görüyor ve teröre sırtını dönüyor, lanet okuyor. İnşallah, terör örgütünün elinde, bir tek dahi istismar aracı kalmayacak. Göreceksiniz, terör örgütünün, onun uzantılarının maskesi çok daha hızlı düşecek ve bölge insanı, terörün musallatından artık sıyrılacak.

Bizim bu millete sevdamız var. Bu topraklara sevdamız, aşkımız var. Bizim Allah’a muhabbetimiz ve korkumuzdan başka kimseden korkumuz yoktur, bu da böyle biline. Bu bölgede özgürlükler yaygınlaştıkça, demokratik standartlar yükseldikçe, inkar, ret ve asimilasyon politikaları ortadan kaldırıldıkça, terör örgütü ve uzantıları, kendi inkar, ret ve faşizm sistemlerini tesis etme gayretine girdiler.

Bizim, 9 yıldır yaptığımız yatırımları, gerçekleştirdiğimiz reformları, bir dayatmanın ve tehdidin sonucu olarak lanse etmeye çalışanlar, yalan söylüyorlar ve aslında kendi kirli emellerini örtmeye çalışıyorlar. Neymiş? ‘Terör örgütünün saldırıları hükümeti bu bölgeyle ilgilenmeye zorlamış.’ Bu, yalandır, alçakça bir iftiradır ve mesnedi olmayan bir kara kampanyadır.

Terör, bu bölgeye, kandan, gözyaşından, acıdan, bizzat teröristlerin zulüm ve baskısından başka hiçbir şey kazandırmamıştır. Madem siz bu kadar ürkütüyordunuz, korkutuyordunuz ve sizin bu korkutmanız sebebiyle hizmet geliyordu da bizim bu 9 yılımızdan önce 21 yılda niye gelmedi bu hizmetler? Terör, sadece gençlerin kanını içmekle, anaları evlatsız bırakmakla kalmadı, bölgenin refahı, kalkınmasının önündeki en büyük engel oldu. Bunların bu ülkeye verebilecekleri hiç bir şey yoktur vahşetten başka.

Bir tarafta gençlere dağı gösterenler var. Bir tarafta eşkıyalığı övenler, eşkıyalığı teşvik edenler var. Bir tarafta gençlere sokağı gösteren, gençleri silahlandıran, gençleri ölüme sevk edenler var. Diğer tarafta ise yaşatmaya çalışan bir Ak Parti var. Bir tarafta, gençler ölmesin, öldürmesin, anneler gözyaşı dökmesin diye çırpınan, elini, bedenini, yüreğini ortaya koyan bir Ak Parti, diğer tarafta ise terörle arasına mesafe koyamayan, terörün vesayetinde, terörün emrinde ve gölgesinde siyaset yapmaya çalışan korkaklar var.

Sivilleri öldürmek, askere-polise kurşun sıkmak, katillerin, canilerin, korkakların işidir. Yaşatmak ise kahramanların işidir. Öldürmek değil, yaşatmak bir marifettir. Yıkmak, yakmak, kalp kırmak, ocakları söndürmek alçakların; yapmak, inşa etmek, kalpler, gönüller kazanmak ise cesurların işidir.

CHP ve Dersim

Buradan CHP’ye aynı şekilde kendi tarihiyle de artık yüzleşmesini tavsiye ediyorum. Bundan daha iyi bir fırsat olabilir mi? CHP’nin Genel Başkanı, Tuncelili yani Dersimli. CHP, Dersim katliamıyla bu dönemde yüzleşmeyecek de ne zaman yüzleşecek? CHP’nin Genel Başkanı, Dersim katliamıyla ilgili bu dönemde konuşmayacak da Allah aşkına ne zaman konuşacak? Ama o ne yapıyor? Önce Dersim’de ‘analar tabii ki ağlayacaktı’ diyen arkadaşına, ‘gereğini yapsın’ dedi. Sonra ne oldu? Çark etti, arkadaşına sahip çıktı. İşte şu anda da Dersim katliamını sorgulayan Tunceli milletvekilini linç etme girişimine tepkisiz kalıyor. CHP’nin, sadece Dersim katliamıyla değil Milli Şef dönemiyle ilgili de hesaplaşması gerekir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA