• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Öztürk; Millet kazandı
18 Eylül 2010 Cumartesi 11:33

Ali Öztürk; 'Millet kazandı'

AK Parti Konya İl Teşkilatı ve milletvekilleri, referandumdaki destekleri ve çalışmaları nedeniyle başlatılan ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü ve

12 Eylül 2010’da gerçekleşen ve tam demokratik bir ülke olma yolunda ilk adım olarak kabul edilen anayasa değişikliği referandumunun kabul edilmesiyle ilçelere yönelik başlatılan teşekkür ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü ve Ali Öztürk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kürkçü, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Bestami İnan ve Abdi Parlak; Kadınhanı, Ilgın, Sarayönü ve Doğanhisar ilçelerini ziyaret ederek referandumda verdikleri destek ve çalışmalar dolayısıyla AK Parti ilçe yönetimlerine, güvenliği sağlayan emniyet müdürlüğüne, kaymakam ve vatandaşa teşekkür etti.

Sami Güçlü; “ilçe ve beldelerdeki sonuçlar çok güzel”

İlk ziyaret Sarayönü ilçesinde başladı. AK Parti Sarayönü İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü; “Sarayönü ilçesinde beklediğimizin çok üzerinde sonuçlar elde ettik. Özellikle beldelerdeki durum çok güzel. Bu bizi ziyadesiyle memnun etti. Sarayönü her zaman olduğu gibi yine bizi utandırmadı. Bu referandum sürecinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Ali Öztürk; “Millet kazandı”

AK Parti Konya Milletvekili Ali Öztürk de, il, ilçe ve belde teşkilatlarının bu süreçte çok çalışarak 1982 Anayasası’nın baskıolduğunu her platformda anlattığıbelirtti. Milletin Anayasa Değişiklik Paketi’ne neden kıya sarıldığına da açıklık getiren Öztürk; “Bu anayasada milletin aleyhine hiçbir madde yok. Bunu milletimiz zaten çok iyi biliyor. Bu anayasa değişikliğine hayır diyenler oldu fakat neden hayır dediklerini kendileri de bilmiyor. Hala da bildiklerini sanmıyorum. Milletimizin bu anayasa değişikliğine kendi menfaati için evet demesi gerekiyordu bunu da yaptı. Milletimiz kendi anayasasına sıkıya sarıldı. Bunun tek ifadesi budur” diye konuştu.

AK Parti Sarayönü İlçe Teşkilatı ziyaretinin ardından Sarayönü Ziraat Odası Başkanlığı’nı da unutmayan AK Parti heyeti, daha sonra ilçe esnafı ve vatandaşlarla da bir araya geldi. Farklı bir partiyi desteklemenin anayasa değişikliğini istemenin önünde bir engel olmadığıifade eden milletvekilleri, büyük bir ilgiyle karşılaştı.

AK Parti heyeti daha sonra Kadınhanı İlçesine geçti. Kadınhanı ilçe teşkilatında partililerle bir araya gelen milletvekilleri, seçimde akli selimin galip geldiğini söyledi. Hangi partiden olunursa olunsun sağduyunun kazandığıvurgulayan Güçlü, “Biz Sarayönü, Kadınhanı, Ilgın, Doğanhisar ve diğer ilçelerimizde şunu gördük; Parti olarak faaliyet gösterenlerin yanında tamamen sivil hassasiyetle milletin geleceğini şünen fakat geçmişte farklı partileri desteklemiş kişiler de anayasa değişikliğini destekledi. Hukuk devleti olmamız yolunda en büyük katkıyı gösterdiler” şeklinde konuştu. Ardından konuşan Öztürk, özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde teröre rağmen oy çoğunluğunun sağlanmasındaki en büyük etkenin sağduyu sonucu ortaya çıktığını dile getirdi. Konya ilçelerinde de aynı sağduyuyu gördüklerini bildiren Öztürk, bu sağduyuyu önümüzdeki genel seçimlerde de beklediklerini sözlerine ekledi.

Kadınhanı Ziraat Odası’nı ziyaret ettikten sonra sokak sokak dolaşarak vatandaşlara teşekkürlerini sunan milletvekilleri, buradan Ilgın ilçesine hareket etti. Ilgın Şeker Fabrikası’nda ilçe teşkilatı üyeleriyle birlikte öğle yemeği yiyen milletvekilleri, sanayi bölgesindeki esnafları ziyaret etti. Sanayicilerin sorunlarıdinleyen milletvekilleri akabinde Ilgın Ticaret Borsası ve Buğday Pazarı’nı ziyaret etti. Ilgın gezisini Ilgın Ticaret Odası’nda sürdüren heyet, oda başkanı İbrahim Gezgin ile sohbet etti. Doğanhisar ilçesinde de bir dizi ziyarette bulunan heyet, Sarayönü’ne bağ Ladik Beldesi’ne geçti. Hükümet Meydanı’nda vatandaşla buluşan milletvekilleri yüzde 98 “Evet” oyu ile demokrasiye tam destek verdiği için Lâdiklilere de teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA