• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akyürekten Belediyecilikte başarının yolları
07 Nisan 2011 Perşembe 15:19

Akyürek'ten 'Belediyecilikte başarının yolları'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Belediyeler Birliği, Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen mevzuat bilgilendirme toplantısında

Türkiye Belediyeler Birliği, Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 7. Konya Kent 2011 Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarı kapsamında Belediye Başkanları ve belediye yöneticilerine yönelik mevzuat bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

KTO TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Konya Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Akyürek, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İlker Gündüzöz, Türkiye Belediyeler Birliği temsilcileri, Türkiye’nin farklı şehirlerinden Belediye Başkanları ve belediye yöneticileri katıldı.

Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sebahattin Esen ile Türkiye Belediyeler Birliği İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü H. İbrahim Azak’ın açılış konuşmalarının ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Belediyecilikte Başarının Yolları” konulu sunumunu yaptı.

BAŞARININ KİLOMETRE TAŞI HEDEF KOYMAKTIR

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaydeden Konya eski Belediye Başkanı M. Sıtkı Bilgin’e Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Akyürek, başarının anlık bir olay olmadığını, istikrar gerektirdiğini vurguladı. Başarının en önemli kilometre taşının vizyon sahibi olmak, hedef koymak olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, “Biz Konya olarak 2023 yılına kadar dünyada yaşanabilir şehirler arasında ön sıralarda olma hedefini koyduk. Hedef koymak o kadar önemlidir ki, hedef olmadan yapılan iş boşa gider. Hedef konulduğunda ise, siz gerçekleştiremezseniz bile, bir başkası yapar ve hedef koyan da bunda pay sahibi olur” dedi.

Konya için önemli olan Mavi Tünel hedefini Abdülhamid Han’ın koyduğunu ve ilk adımını Çarşamba Kanalı ile gerçekleştirdiğini anımsatan Başkan Akyürek, belediyecilikte planlamanın da hedef koymak kadar önemli olduğunu ifade etti.

İMKANLAR ÇALIŞTIKÇA, UĞRAŞTIKÇA ARTAR

Uygulama ve takip konusunun da önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Projelendirip uygulama aşamasına geçemezseniz çok istediğiniz projeler bile hayal olarak kalır. İmkan varsa yapmak, yoksa imkan oluşturmaya gayret etmek gerekiyor. İmkanlar çalıştıkça, uğraştıkça artar. Bu konuda en önemli olan ise sonuçlandırmaktır. Sonuçlandırmak bir yetenektir. İdareciliğin en önemli halkasını oluşturur. Hedef koyar, planları uygulamaya geçirirsiniz ama sonuçlandıramazsanız başarılı olamazsınız. Sonuçlandırma azmini ortaya koyduğunuzda bitmez gibi görünen işler bitiyor.”

Başkan Akyürek’in ardından kürsüye gelen İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İlker Gündüzöz ise, “Belediyelerde Sosyal Yardımlar” konulu sunumunu yaptı. Mevzuat bilgilendirme toplantıları 10 Nisan 2011 tarihine kadar TÜYAP Fuar Merkezi’nde devam edecek.

 
YORUMLAR
başarı mı hangi başarıları
mustafa kaya
acaba ulaşımdaki büyük başarılarını nasıl başardığını da anlattı mı benim ilkokula giderken bindiği toplu taşıma araçlarını 40 yaşıma geldiğim halde hala bindiğimi de anlattımı, esiki arabaları tamir ettirip boyatıp yeni imiş gibi gösterdiği başarıyı da anlattımı
85.105.219.218
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA