• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akyürek Konya hızla gelişiyor
19 Ekim 2010 Salı 12:38

Akyürek 'Konya hızla gelişiyor'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve GYODER Başkanı Turgay Tanes, 1-3 Kasım 2010 tarihleri arasında Konya'da düzenlenecek Gelişen Kentler Zirvesi ile ilgili olarak İstanbul'da basın toplantısı düzenledi.
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile Konya Büyükşehir Belediyesi, 1-3 Kasım 2010 tarihlerinde Konya'da Gelişen Kentler Zirvesi düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile GYODER Başkanı Turgay Tanes İstanbul'da ortak bir basın toplantısı düzenledi.


Toplantıda ilk olarak konuşan GYODER Başkanı Turgay Tanes, Konya'da yapılacak toplantının önemine değindi. Dernek olarak ekonomik öngörüler ve il bazında ekonomik raporlar hazırladıklarını hatırlatan Tanes, Konya'daki toplantıda da sadece Konya'nın ele alındığı raporları açıklayacaklarını ifade etti. Bir dünya kenti olma yolunda hızla ilerleyen Konya'nın dikkat çektiğini vurgulayan Tanes, toplantıda Konya'nın gayrimenkul sektörünün potansiyeli ve ileriye dönük beklentilerinin paylaşılacağını kaydetti.


Konya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmaktan mutlu olduklarını dile getiren Tanes, Gelişen Kentler Zirveleri için kendilerine ilham veren kişinin Başkan Akyürek olduğunu belirterek ,'Zirvenin gerçek sahibi Konya'.dedi.


KONYA HIZLA GELİŞİYOR


Konya'nın gerek tarihteki konumu, gerekse yaşadığı gelişim trendi nedeniyle dikkatleri üzerine çeken bir şehir olduğunu belirterek sözlerine başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise son 20 yılda büyük bir kalkınma hamlesine girişen Konya'yı geçmişteki başarılı ve görkemli günlerine taşımak için çalıştıklarını kaydetti. Anadolu'da oluşacak cazibe merkezi şehirlerin önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, bu konuda hızlı ve büyük bir gelişim trendi içinde olduklarını söyledi. Konya'nın yeni açılan üniversiteleri ve öğrenci sayısı ile bir eğitim şehri olduğunu, neredeyse bütün ülkelere ulaşan ihracat ağıyla aynı zamanda bir sanayi şehri olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, sağlık hizmetleri, tarih ve turizm potansiyeli ile Konya'nın geçmişte ortaya konulan vizyona ulaşma noktasında ilerlediğini ifade etti.


KISA VADEDE 5 MİLYON ZİYARETÇİ


KOP ve hızlı tren konusunda bilgi veren Başkan Akyürek, bunlarla birlikte artan uçak seferleri, duble yollar, yeni üniversiteler ve yeni otellerle ziyaretçi sayısının kısa vadede 5 milyona ulaşacağını kaydetti.


Konya'nın yatırımcılara hazır bir şehir olduğunun altını çizen Başkan Akyürek, 'Bir yatırımcı geldiğinde Konya'da kendini kabule hazır, altyapısı hazır bir kent bulacak. Konya yerel yönetimler geleneği bu çabanın kaynağını oluşturuyor. Konya'da 30-40 yıldır görev alanlar hep taş üstüne taş koymuşlar. Biz de bugün onun üstüne yeni halkalar oluşturuyoruz. Bu bizim avantajımızdır' dedi.


ZİRVE, KONYA'NIN GELİŞİM TRENDİNE HİZMET EDECEK


Tüm bu yönleriyle Konya'yı, rampada ateşlenmek üzere bekleyen füzeye benzeten Başkan Akyürek, Konya'da yapılacak Gelişen Kentler Zirvesi'nin şehrin gelişim trendine hizmet edeceğini, katılımcıların Konya'da yeni fırsatlar yakalayacağını söyledi. Tüm yatırımcıları Konya'ya davet eden Başkan Akyürek, zirvenin hayırlı olmasını diledi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA