• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akyürek Fuar Merkezi inşaatını inceledi
19 Mart 2014 Çarşamba 12:24

Akyürek Fuar Merkezi inşaatını inceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Odası (KTO) tarafından Konya’ya kazandırılan Yeni Fuar Merkezi’nin inşaatında incelemede bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Odası (KTO) tarafından Konya’ya kazandırılan Yeni Fuar Merkezi’nin inşaatında incelemede bulundu. 
KTO Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e Yeni Fuar Merkezi’nin inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Akyürek’in beraberinde daire başkanları ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette KTO Yönetim Kurulu’ndan Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karapınar, Sayman Üye Fahrettin Doğru ve Üye Murat Çankırlı da hazır bulundu. İnşaat tamamlandığında Türkiye’nin en büyük 3. fuar merkezinin Konya’da olacağını söyleyen Başkan Öztürk, “Mevcut iki holde 22 bin metrekare kapalı alana sahip merkezimize ilave dört hol yapıyoruz. 6 adet fuar teşhir holüne sahip olacak merkezimizde 70 bin metrekare kapalı alan, 20 bin metrekare açık teşhir alanı ve 150 bin metrekare otopark alanı bulunacak. Fuar merkezinin içinde kongre salonları, toplantı salonları, ikili iş görüşmeleri için teknik imkanlarla donatılmış simultane tercüme odaları bulunacak. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 6 holün tamamının dolacağı en az altı fuar yapılacak hale gelecek. Fuar merkezimiz bu özellikleriyle Konya’yı fuarlar şehri yapacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ilk döneminde fuar alanımızın arsasının alımında emeği bulunmaktadır. Geçtiğimiz tarım fuarı öncesinde de otopark yapımında ve alt yapı anlamında çalışmalarda bulundular. Büyükşehir Belediyemizin bugüne kadar verdiği destek yeni projemiz için bizi cesaretlendirmiştir. Başkanımıza tüm destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, “Konya Ticaret Odası tarafından Anadolu’nun en büyük fuar merkezi şehrimize kazandırılıyor. Avrupa standartlarında projesiyle yapılacak fuar merkezi Konya’yı fuarcılık anlamında cazbie merkezi yapacaktır. Konya’nın sanayisine, ticaretine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak fuar merkezi orta vadede Konya gayri safi hasılasını artırmaya vesile olacaktır. Projenin hazırlanmasında emeği geçen Konya Ticaret Odası yönetimine şehrimiz adına teşekkür ediyorum. Konya Ticaret Odamız, Konya sanayisi ve ticaretinin lokomotifi konumundadır. Bu eser Odamızın bu yapısını daha da güçlendirecektir. Fuar alanının 2014 tarım fuarı öncesinde tamamlanmasıyla Avrupa’nın en büyük tarım fuarı şehrimizde düzenlenmiş olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak tarım fuarının gerçekleştirileceği tarihe kadar çevre düzenlemesi ile ilgili talep edilen yatırımları yapacağız. Otopark, ana yol çıkışları, çevre düzenlemesi ve alt yapı ile ilgili çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA