• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akyürek 6 yatırımı yerinde inceledi
11 Ocak 2012 Çarşamba 17:34

Akyürek 6 yatırımı yerinde inceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile birlikte yatırım alanlarını inceledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile birlikte yatırım alanlarını inceledi.

Sabah erken saatlerde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, KOSKİ Genel Müdürü İsmail Selim Uzbaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen, Süleyman Şenol Aydın, Ercan Uslu ve daire başkanları ile birlikte ilk olarak Bilim Merkezi inşaatına geçen Başkan Tahir Akyürek, TÜBİTAK destekli Türkiye’nin ilk Bilim Merkezi ile ilgili bilgi aldı.

Daha sonra Aslım Katı Atık Depolama Sahası’nda yapılan Deponi Gazından Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi’ne geçen Başkan Akyürek ve belediye yöneticileri burada da tesisin işleyişi hakkında bilgi aldılar. 20 hektarlık sahada bulunan yaklaşık 2,5 milyon ton atıktan oluşan metan gazlarının elektrik enerjisine dönüştürülmesi için kurulan tesisin enerji kapasitesi saatte 5,6 megawat. Şu anda 3,5 megawat kapasitede çalışan tesis günlük 17.000 konutun ihtiyacını karşılayacak kadar elektrik üretiyor.

Tatlıcak Mahallesi’nde 100 bin metrekarelik bir alanda kurulmakta olan Hayvan Park ve Pazar Yeri Tesisleri’ni de inceleyen Başkan Akyürek ve beraberindeki heyet, buradan Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmakta olan Konya Adliyesi yanındaki Bölge İstinaf Mahkemesi inşaatına geçti. 20 bin metrekarelik bir alanda bodrum ile birlikte 4 kat olarak inşa edilmekte olan Bölge İstinaf Mahkemesi 12 milyon TL’ye mal olacak.

Yapımı son aşamaya gelen Karatay Hanımlar Lokali inşaatını inceleyen Başkan Akyürek ve belediye yöneticileri son olarak 127.000 metrekarelik alanda 150’şer metrekarelik 551 parsel halinde kurulan Kayacık Huzur Bahçeleri ve sosyal tesisleri inceleyerek bilgi aldı.

Başkan Akyürek’in incelemelerde bulunduğu 6 önemli yatırım yaklaşık 102 milyon TL’ye mal oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA